El İşi Örnek

10 Yaşındaki Zeki Kız Ailesinin Öğrettiği Yöntemle Kaçırılmaktan Kurtuldu – Polis Şimdi Bütün Ebeveynlere O Yöntemi Öğretmelerini Öneriyor

10 Yaşındaki Zeki Kız Ailesinin Öğrettiği Yöntemle Kaçırılmaktan Kurtuldu – Polis Şimdi Bütün Ebeveynlere O Yöntemi Öğretmelerini Öneriyor

Küçük yaştayken çocuklarımıza yabancılarla bir yere gitmemeleri gerektiğini öğretiriz.Çoğu kez çocuklar böyle durumlarda temkinli olurken bazıları da kolayca kandırılabiliyor.

Az sonra okuyacağınız kandırılamayan ve zeki bir küçük kız hakkında. Yaptığını duyunca ne kadar zeki olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Küçük kızın anne ve babası olası bir kaçırılma olayına karşı kızlarını hazırlamıştı.Kaçırılmaya çalışıldıPolisler, Facebook üzerinden olayı şöyle aktardı:

“Dün saat 15:45’te 11 yaşındaki bir kız parkta dolaşırken aracın içindeki bir adam ona kardeşlerinin hayatının tehlikede olduğunu ve kızı onların yanına götüreceğini söylemiş. Küçük kız adama, ‘Parola ne?’ diye sorunca adam hızla oradan uzaklaşmış”

Parola

Küçük kızın ailesi, olur da böyle birisiyle karşılaşması halinde önceden bir parola belirlemiş ve kızlarına benzer bir durumda parolayı sormasını söylemiş.

Polis Mark Lamb, “Çocuğun kaçırılmamasında en büyük etken ailesinin öğretmiş olduğu parola. Bütün ebeveynlere, çocuklarına aynı şeyi öğretmelerini rica ediyoruz” dedi.

Olaya dair haberi hemen izleyin:Çocuklarınıza parola yöntemini öğretmek onların hayatını kurtarabilir.

Paylaşarak herkesin çocuklarını bu konuda eğitmesini sağlayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...