El İşi Örnek

110 Yıllık Ağacı Halka Açık Kitaplık Haline Getirdi – İnsanlar Gözlerine İ-nanamadı

110 Yıllık Ağacı Halka Açık Kitaplık Haline Getirdi – İnsanlar Gözlerine İ-nanamadı

Günümüzde bilgiye ulaşmak için hemen interneti kullanıyoruz. Ancak bilgi k-irliliğinden ötürü bazen gerçek bilgiye ulaşamıyoruz. Bu nedenle de yönümüzü eski dostlarımız olan kitaplara çeviriyoruz. Kitapsız bir hayat düşünülemez. Her ne kadar artık kitaplar da dijital ortamda okunabilse de kitap severler, e-kitapların gerçek kitabın yerini tutmadığını savunuyorlar.

Neyse ki kütüphaneler hala h-ayatta ve insanlara okuyamayacakları kadar kitap sağlıyorlar. Little Free Library ismindeki bir organizasyon da onlardan biri. Amaçları gelecek neslin kitaplardan tamamen v-azgeçmesinin önüne geçmek. Bu amaçla dünyanın 88 ülkesinde 75 bin farklı ‘kütüphane’ açtılar.

Organizasyondan ilham alan Sharalee Armitage Howard ismindeki bir kütüphaneci, evinin hemen önündeki 110 yıllık ağacı herkese açık bir kitaplık haline getirdi. Sihirli ağaç Ağaç tam 110 yıllıktı.

Diğer evlere z-arar vermemesi için zaten ağacın miladını doldurmuş olması gerçeği de göz önünde bulundurularak belli bir noktaya kadar k-esildi. Ağacın içini oyan Sharalee, herkese açık bir kitaplık oluşturdu.

Facebook’ta “Aslında s-on hali bu değil. Herkesle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. 110 yıllık ağaç kesildiğinden biz de böyle değerlendirmeye k-arar verdik” dedi.

Dışarıdan bakınca içinden bir kitap alasınız gelmiyor mu?Ağaçları elbette h-ayatta tutmak önemli.

Ancak bazı ağaçlar gerekse y-aşlarının gelmesi gerekse de çevreyi t-ehdit ettiklerinden k-esilmek z-orunda kalıyorlar.

Tıpkı Sharalee’nin yaptığı gibi kesilen ağaçlar da değerlendirilebilir. Kadının projesinden e-tkilendiyseniz paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...