El İşi Örnek

25 Yaşındayken Engelli Çocuğu Evlat Edindi – Çocuğun Başındakini Sonradan Farketti

25 Yaşındayken Engelli Çocuğu Evlat Edindi – Çocuğun Başındakini Sonradan Farketti

Rosanna Madina’nın hayat öyküsü eşsiz ve trajik. Kadın, genç yaşta anne oldu. Oğlu henüz iki yaşındayken geçirdiği bir kaza sonucu yatalak oldu.Bütün bunlar olurken kaza esnasında Rosanna, Axel ile tanıştı. Axel, kadının rol modeli olacaktı.
Arjantin’de yaşayan Rosanna Madina ve oğlu Renzo güneşli bir günde dışarıya çıktılar. Renzo’nun başına bir at zarar verdi.


Hemen hastaneye kaldırılan çocuk mucize eseri kurtarıldı.Operasyondan sonra doktorlar Renzo’nun beyninde kalıcı hasar oluştuğunu söylediler. Renzo asla eskisi gibi olamayacaktı.O günden sonra Rosanna ve Renzo sık sık hastaneyi ziyaret ettiler. Ziyaretleri esnasında Renzo’ya çok benzeyen küçük bir çocukla tanıştılar.

Çocuğun da tıpkı Renzo gibi bir rahatsızlığı vardı. Çocuk aynı zamanda ailesi tarafından terk edilmişti. Rosanna, Infobae’ye “Onu gördüğüm ilk andan itibaren aramızda bir bağ oluştu. Bir annenin çocuğunu terk etmesi akıl alacak bir iş değildi. Onu evimde istiyordum” dedi.Rosanna çocuk hakkında bilgi toplamaya başladı. Çocuğun adı Axel Figueroa’ydı ve kimsesiz engelli çocukların bakıldığı ‘Santa Cecilia de Clarket’te kalıyordu. Çocuğu evlat edinmek istese de bunun zor olacağının farkındaydı.


Rosanna, Infobae’ye “Oğlumun başına talihsiz olay geldiğinde 25 yaşındaydım. Ailemle çocuğu evlat edinmek için konuştum. Axel’in annesi olmak istiyordum” dedi.Rosanna, Axel ile tanıştıktan kısa süre sonra 10 yaşındaki Renzo hayatınıkaybetti
.Rosanna oğlunu kaybedince yıkıldı. Axel’i şimdi daha çok evlat edinmek istiyordu.Evlat edinme süreci uzun sürse de 2014 yılında Rosanna, Axel’i evlat edinmeyi başardı.

O günden beri Rosanna, Axel ve diğer oğlu Tomy mutlu bir şekilde yaşıyorlar.Rosanna, Infoabe’ye “Axel’i yıkarken kafasında boşluklar olduğunu anlayabiliyorum. Çocuk öyle bir şiddete uğramış ki başındaki iki kemik tamamen kırılmış” dedi.Rosanna yaptığı fedakarlıkla ayakta alkışlanmayı gerekiyor. Herkese örnek olacak türden bir davranış bu.Kadının yaptığını takdir ediyorsanız paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...