El İşi Örnek

3 Aylık Bebeğin Karnı İnanılmaz Şişti – Doktor Acı Haberi Böyle Verdi

3 Aylık Bebeğin Karnı İnanılmaz Şişti – Doktor Acı Haberi Böyle Verdi

Sarah ve Christ St. James, ikinci çocuklarını olacaklarını öğrendiğinde sevinçten havaya uçtular..Tıpkı her anne ve baba gibi onlar da çocuklarının sağlıklı doğmasını diledi..Çocuk doğdu ve eve götürüldü. Eve gelince bebekte bir sorun olduğunu farkettiler.

Sloan ismini verdikleri kızları başta sağlıklıydı. İki ay sonra bebeğin ilginç bir şekilde kilo aldığını farkettiler.Bebeğin iştahı fazla değildi ancak midesi büyüyordu..Bebek giderek kilo almaya başlayınca Sarah ve Chris endişelenmeye başladı.Bebeğin dördüncü ayında kontrole götürdüler.Maalesef doktor acı haberi verdi.


Chris ve Sarah, Sloan’ı Boston’daki çocuk hastanesine götürdüler.Bebeğin midesi tuhaf bir şekilde büyüyordu. Sorunun ne olduğunu öğrenmek istediler.Kızlarına nadir görülen bir karaciğer hastalığı olan biliyer atrezi teşhisi koyuldu. Hastalık safra kanallarının tıkanması ile oluşuyor.

Sarah, Sentinel Source’a “Teşhis koyulana dek aklımıza kötü bir şey getirmemeye çalıştık. Ancak gerçekleri öğrenince üzülmek yerine ne yapacağımıza odaklandık” dedi.Sloan hastaneden eve getirildi. Bir hafta sonra ise tekrardan hastaneye götürülüp yoğun bakıma alındı.


Küçük kızın hayatını kurtaracak tek şey karaciğer nakliydi ve fazla zamanı yoktu.Ne Sarah ne de Chris’in kan gurubu bebeğinkiyle uyumluydu. Tek yapabilecekleri uygun bir donör bulunmasını beklemekti.
Ailenin yakın arkadaşı Jake Tenney, ailenin donör aradığına dair gönderisini paylaştı.Ardından bir hayırsever ortaya çıktı.


Steve Tenney’nin kardeşi Jake’ti o hayırsever. Kendisi 18 yıldır polislik yapıyordu.40 yaşındaki bu kişinin sağlığı da gayet yerindeydi.Yapılan testlerin ardından Steve’in karaciğerinin Sloan ile bire bir uyuştuğu görüldü.
Hiç tereddüt etmedi
Steve, “Neyse ki sağlıklı biriyim. Eşimle konuştum ve o da yapmamı istedi. 4 aylık bir bebeğe yardım etme imkanınız varsa hemen yardıma koşmalısınız” dedi.Karaciğer nakli operasyonu başarılı geçti. Steve’den alınan küçük bir parça minik bebeğe aktarıldı. Karaciğer sürekli büyüyen bir organ olduğundan Steve’in zarar görme ihtimali de yoktu.Sloan büyüdükçe karaciğeri de gelişiyor.


Sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu görüyorsunuz. Eskiden olsa belki de karaciğerinin bir kısmını bağışlayacak birini bulabilmek bu kadar kolay olmazdı.

Steve’in yaptığı kahramanca hareketi herkesle paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...