El İşi Örnek

3 Düz 1 Büz Örneğinde Yandan Düğmeli Kare Yakalı Kolay Çocuk Yeleği Yapımı. 3 yaş

3 Düz 1 Büz Örneğinde Yandan Düğmeli Kare Yakalı Kolay Çocuk Yeleği Yapımı. 3 yaş

Uygun renk seçimiyle hem kız hemde erkek çocuklarımıza yapabileceğimiz güzel bir model.Malzemeler: Mavi bebe yünü3 .5 numara şiş Düğme Yapılışı: Yeleğimizi alt kısmından başlayıp yukarıya doğru 3 parça olarak öreceğiz.

Geniş ön için 60 ilmek başlayıp 5 diş haraşo örelim.İlmeklerimizi 7 haraşo, 1 ters, 1 artma, 3 ilmeği birden örerek eksiltme, 1 artma, 1 ters buraya kadar 1 örnek oldu.

Bu şekilde 1 ters, 1 artma, 3 ilmeği birden örerek eksiltme, 1 artma, 1 ters olarak 11 örnek yapalım.Kenar da 8 haraşo olacak.Örneklerimizi örgünün ön yüzünde 4 sıra ara ile yapalım.

Koltuk altında 16 ilmeğimizi haraşo olarak örelimKoltukta 8 ilmek keselim Yakada 32 ilmek keselim.Alttaki küçük ön için 28 ilmek başlayalım.

Küçük önde 3 örnek olacak.Koltuk kısmında 8 ilmek keselim.Bu önde yaka kesmeyeceğiz.Önde 7 ilmek haraşoyu yukarıya kadar öreceğiz.Arkayı 81 ilmek başlayıp 5 diş haraşo örelim.Kenarda 8 ilmek haraşo örüp 16 örnek yapalım.Koltuk kısmında 8 er ilmek keselim.Yeleğimizin düğmelerini dikip tamamlayalım.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...