El İşi Örnek

4 Adımda Evde Limon Ağacı Nasıl Yetiştirilir Öğrenebileceksiniz!

4 Adımda Evde Limon Ağacı Nasıl Yetiştirilir Öğrenebileceksiniz!

Mis kokulu bir limon bahçesini hayal edin, tam da evinizin en sevdiğiniz köşesinde . Dört adımda kolayca limon ağacı yetiştirmeye başlıyoruz, gelsenize! Başlıyoruuuz! İşe öncelikle güzel bir limon almakla başlıyoruz. Aldığınız limonun iki ucunu da kesin. Daha sonrasında bıçak yardımıyla önce ikiye daha sonra da dört dilime ayırın. Mahsül almamızı sağlayacak en önemli işlemlerden biri. Dörde […]

Mis kokulu bir limon bahçesini hayal edin, tam da evinizin en sevdiğiniz köşesinde . Dört adımda kolayca limon ağacı yetiştirmeye başlıyoruz, gelsenize!
Başlıyoruuuz!

İşe öncelikle güzel bir limon almakla başlıyoruz.
Aldığınız limonun iki ucunu da kesin. Daha sonrasında bıçak yardımıyla önce ikiye daha sonra da dört dilime ayırın. Mahsül almamızı sağlayacak en önemli işlemlerden biri.

Dörde böldüğünüz limon dilimlerinden çekirdeklerini çıkarın ve kabuklarını soyun. Ardından havlu peçeteyle iyice kurulayın. Bu işlemi son derece dikkatli yapmalısınız ve çekirdeklerin kuru olduğundan emin olmalısınız.

Sıra çekirdekleri soymaya geldi

Kuruladığınız çekirdekleri görselde gördüğünz gibi kabuklarından güzelce ayıklayın.

Islak bir havlu kağıda sarma vakti

Kabukları ayıklanmış çekirdekleri ıslattığınız havlu kağıdın ortasına yerleştirin ve çekirdekler iç kısımda kalacak şekilde katlayın.

Filizlendirme vakti!

Sardığınız çekirdekleri naylon br poşete koyup ağzını bağlayın ve bu şekilde 10 gün boyunca bekletin. Onuncu günün sonunda torbayı açtığınızda çekirdeklerin filizlendiğini göreceksiniz.

Filizlenen çekirdekleri toprak dolu bir kaba, filiz kısımları alta gelecek şekilde dikin. Sonrasında sulayın. Doğrudan güneş gören bir yere koyun. Ona bolca sevgi vermeyi unutmayın ?

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...