El İşi Örnek

4 Yaşındaki Çocuk Babasının Sırrını Açıklayınca Öğretmeni Hemen Telefona Sarıldı

4 Yaşındaki Çocuk Babasının Sırrını Açıklayınca Öğretmeni Hemen Telefona Sarıldı

Öğretmenler, küçük çocukların hayatındaki en önemli üçüncü kişilerdir.Nancy Bleuer 54 yaşındaki bir anaokul öğretmeni. Öğrencileri için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Bir gün 4 yaşındaki öğrencisi Camden’ın normalden farklı davrandığını farketti. Hemen gidip çocukla konuşmaya başladı.

Sohbetleri esnasında çocuk, babası hakkındaki gerçeği Nancy’ye anlattı.Nancy bir şeyler yapması gerektiğine karar verdi.

Meğerse Camden’in 34 yaşındaki babası Darreld Peterson çok hastaymış. Nancy durumun Camden’i ne kadar etkilediğini gördü. Hemen babasıyla irtibata geçti.

Babasıyla yaptığı konuşma sonrasında Darreld’ın böbreklerinin %20 oranında çalıştığını öğrendi.Nancy aileye bir şekilde yardım etmeye karar verdi. Peki bir öğretmen bu durumdaki bir veliye nasıl yardım edebilirdi?

Camden’ın okula getirip götürecek miydi ya da baba hastanedeyken çocuğuyla mı ilgilenecekti?Nancy bundan çok daha fazlasını yaptı.Nancy, Darreld’a böbreklerinden birini vermeyi teklif etti.

Mucizevi bir şekilde böbrekleri uyumlu çıktı.Nancy, “Çok heyecanlandım. Böbreklerimiz uyumlu olmasa çok üzülecektim” dedi.

Darreld, Nancy’nin teklifini duyunca ne diyeceğini bilemedi. Oğlunun öğretmeni hayatını kurtaracaktı. Darreld, “İnsanlar organ bağışı için kuyrukta bekliyorlar. Maalesef benim kadar şanslı değiller. Oğlumun öğretmeni çok büyük bir iyilik yaptı” dedi.

Aile, Nancy’nin böbreğinin Darreld’ınkiyle uyumlu olduğunu öğrenince hemen okula kendisini ziyarete gitti.

Camden aşırı mutlu oldu. Hayatında en sevdiği kişiler birbirlerine yardım ediyorlardı.Dünya iyi insanlarla dolu. Herkes Nancy kadar anlayışlı olsa dünya çok daha yaşanılabilir bir yer olabilirdi. Umarız ki nakil başarılı geçer ve Darreld bir an önce iyileşir.

Nancy’nin yaptığı büyük iyilikten etkilendiyseniz paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...