El İşi Örnek

4 Yaşındaki öğrenci Öğretmenine Sırrını Açıkladı – Öğretmen Hemen Telefona Sarıldı

4 Yaşındaki öğrenci Öğretmenine Sırrını Açıkladı – Öğretmen Hemen Telefona Sarıldı

Öğretmenler, çocuklar hayatında küçük yaşta ailelerinden sonra en önemli kişilerdir.54 yaşındaki Nancy Bleur, Iowa’daki bir anaokulunda öğretmenlik yapıyor. Öğrencilerini çok seven öğretmen, onları mutlu etmek için her şeyi yapıyor.

Nancy, bir gün 4 yaşındaki Camden’in normalden farklı göründüğünü farketti. Hemen çocuğun yanına gidip sohbet etmeye başladı. Çocuk babasından bahsedince öğretmenin içi burkuldu. Acilen bir şeyler yapması gerektiğine karar verdi.

Meğerse Camden’in 34 yaşındaki babası Darrel Petersen çok hastaymış. Nancy durumun ne kadar kötü olduğunu öğrendikten sonra Camden’in neden bu kadar durgun olduğunu anladı. Hemen babayı aradı.

Darrel’in böbrekleri sadece %20 oranında çalışıyormuş. Diyaliz tedavisi sırasında babasının acı çektiğini gören küçük çocuk babası hakkında endişelenmeye başlamış.

Nancy de aileye elinden geldiğince yardım etmek istedi. Ettiği yardımı duyunca bunun sıradan bir yardım olmadığını anlayacaksınız.

Hemen bir test yaptırdı. Meğerse çocuğun babasıyla böbrekleri uyuşuyormuş. Gerekli yasal prosedürler tamamlandıktan sonra sıra operasyona geldi.

Öğretmen, öğrencisinin babasına böbreğini verdi.

Nancy, “Bir an olsun tereddüt etmedim. Tek isteğim böbreklerimizin uyuşmasıydı. Neyse ki böbreklerimiz uyuşuyormuş” dedi.

Camden’in babası Nancy’nin teklifi karşısında ne diyeceğini bilemedi. Öğretmen, adamın hayatını kurtardı.

Darreld, ABC News’e “Çok büyük bir iyilik. Organ bağışı için sırada bekleyen insanların sayısından bahsetmeye bile gerek yok. Keşke onun gibi daha çok insan olsaydı. Bana hayatta ikinci bir şans verdi” dedi.

Dünyada fazlaca iyilik sever insan var. Herkes Nancy kadar anlayışlı ve yardımsever olsa dünya daha iyi bir yer olabilirdi. Umarız ki hem öğretmen hem de baba operasyon sonrası çabucak iyileşir.

Nancy’nin yaptığı iyiliği paylaşmayı ihmal etmeyin.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...