El İşi Örnek

8 Numaralı Kutu

8 Numaralı Kutu

Doktorun biri yeni bir muayenehane açmış.Kapıya yazmış; “Vizite ücreti 100 TL İyileştiremediğimiz hastaya beş mislini geri veriyoruz”Vizite pahalı ama, doktor gerçekten iyi doktor.

Her gelen hasta iyileşip gidiyor.”Doktorun ünü her geçen gün artıyormuş.Uyanığın biri doktora gidecek, iyileşmeyecek ve beş misli parayı geri alacak ya, kapıyı çalmış.

“Doktor! Ağzımın tadı hiç yok. Öyle kötüyüm ki, hiçbir şeyin tadını alamıyorum.”Doktor, adama şöyle bir bakmış, hemşireye seslenmiş:“Hemşire Hanım! Sekiz numaralı kutuyu getirin.”

Hemşire, adama uzatmış kutuyu, adam, bir kaşık içindekinden yemiş ve anında tükürmüş.“Ama bu b.k!”Doktor, sakin:“Evet! İyileştiniz. Tat alıyorsunuz artık.

“Adam, parayı ödemiş, sinirleri tepesinde; gitmiş.Aradan birkaç ay geçmiş. Büyük bir hırsla yeniden kapısına dayanmış doktorun.“Doktor Bey, bende hafıza kaybı başladı.

Her şeyi unutuyorum!“Doktor, adama şöyle bir bakmış yine, hemşireye dönmüş:“Kızım, sekiz numaralı kutuyu getirir misin?” demiş.Adam, hemen itiraz etmiş, “Ama, o kutuda b.k var!”

Doktor:“Doğru! Bakın, hafızanız da yerine geldi!“Adam, ağlamaklı, hırsla ödemiş parayı çıkmış dışarı.Kurmuş da kurmuş intikam plânlarını.Birkaç ay sonra:

“Doktor! Bende iktidarsızlık başladı.Durumum kötü, hiçbir şey yapamıyorum.“Doktor, adamı gözüyle şöyle bir inceleyip:
“Hemşire Hanım, sekiz numaralı kutuyu getirir misin?” diye seslenince adam, tüm hırsıyla:

“S…cem, seni de sekiz numaralı kutunu da!” diye bağırmış..Doktor gayet sakin, “Geçmiş olsun! Bakın, artık yapabiliyorsunuz!”

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...