El İşi Örnek

83 Yaşındaki Kadın Arkadaşına Yazdığı Mektupla Arkadaşını Hüzünlendirdi

83 Yaşındaki Kadın Arkadaşına Yazdığı Mektupla Arkadaşını Hüzünlendirdi

Yaşadığımız çağ acılarla ve stresle dolu.İş, eş ve diğerlerini ararken hayatımızı yaşayamadığımız bir başka gerçek.

Bazen herkesin hayatını dolu dolu yaşayamadığına dair hisleri olur.Hayat her zaman mükemmel değildir.Bazen büyük mutluluklar küçük ayrıntılarda gizlidir.

Bazen de hayallerinizin peşinden koşmak yerine onların gerçekçiliğini sorgulamak gerekir.

83 yaşındaki bir kadının arkadaşına yazdığı mektup da bununla alakalı. Dikkatle okumanız ve söylenenlerden ders çıkarmanız önerilir.Sevgili Bertha,

Daha fazla okuyup daha genç hissetmeye çalışıyorum.Bahçede çıkan yabani otlara aldırış etmeden bahçemin ne kadar güzel olduğunu düşünüyorum.

Ailem ve arkadaşlarımla daha çok vakit geçiriyor ve daha az çalışıyorum.Hayatta edindiğimiz tecrübelerden dersler çıkarmalı ve unutmamalıyız.

Şimdi edindiğim tecrübeleri hatırlıyor ve hayatımda kullanmaya çalışıyorum.Markete giderken kaliteli ceketimi giyiyorum. 28.49 dolar öderken daha az fakir hissediyorum.

En sevdiğim parfümümü en güzel buluşmalara saklamıyorum. Bankaya giderken sürüyorum.Göreceğim, güleceğim ve yapacağım şeyleri yarına saklamıyorum. Hemen bugün gerçekleştiriyorum.

Bazen, eğer insanlar ertesi gün öleceklerini bilseler neler yaparlar diye düşünüp duruyorum. Belki kalplerini kırdıkları aile bireyleri ve arkadaşlarından özür dilerler. Belki de sevdikleriyle gösterişli bir restoranda yemek yerler. Sanırım ben asla bilemeyeceğim.

Sayılı günlerim kaldığını biliyorum. Bugünlerde yapmak isteyip de yapamadığım şeyler olduğunu hatırladıkça kendime kızıyorum. Şu anda yazdığım gibi bir yazıyı daha önce yazmadığım için de kendime kızıyorum. Eşime ve ebeveynlerime, onları ne kadar çok sevdiğimi yeterince söyleyemediğim için de kendime kızıyorum.

Beni bugün neşelendirecek ve eğlendirecek şeyleri yarına bırakmaktansa hemen bugün yapmak için çabalıyorum.

Her sabah gözlerimi açtığımda bugünün özel bir gün olduğunu kendime hatırlatıyorum. Yaşadığım her saniye, her dakika ver her gün için şükrediyorum.

Hayat eğlenceli bir parti olmayabilir ancak dans etmeyecek kadar da sıkıcı değil.”Yazıyı değer verdiğiniz kişilerle paylaşmayı ihmal etmeyin. Hala yaşıyorken de hayatın tadını çıkarın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...