El İşi Örnek

Ailesi Ve Çocukları Olmayan Sosyal Hizmetler Görevlisinin Sırrı Hayatını Kaybettikten Hemen Sonra Ortaya Çıktı

Ailesi Ve Çocukları Olmayan Sosyal Hizmetler Görevlisinin Sırrı Hayatını Kaybettikten Hemen Sonra Ortaya Çıktı

Çoğumuz iyi bir insanla karşılaştığımızda ilk seferinde durumun farkına varırız. Karşınızdaki kişi hakkında fazla bir şey bilmenize veya ortak bir arkadaşınız olmasına gerek yoktur.

Alan Naiman bir sosyal hizmetler görevlisiydi. İşine son derece bağlı olan Alan’ın bir ailesi veya çocukları yoktu.
Kendisini çok az kişi tanıyordu. Yıllardır sakladığı sırdan herkes habersizdi.

Alan’ı tanıyan kişiler, para harcamayı sevmediğini çok iyi biliyorlardı. Ayakkabısını tamir ettirip yıllarca giyiyor ve markete gittiğinde her zaman indirimli ürünlerden alıyordu.

Alan’ın vefatının ardından herkes neden parayı harcamayı sevmediğini anladı.

Akıllı yatırım CTV News’ten aktarılanlara göre Alan’ın son aldığı aylık maaşı 5.600 dolarmış. Bunun haricinde ekstra gelir kaynağı elde ettiği işler de yapıyormuş.

Aynı zamanda üç işte çalıştığı zamanlar olmuş.Alan yoksul bir ailede büyüdü. Engelli bir kardeşi olduğundan hayatın ne kadar zor olabileceğini biliyordu. Öte yandan işi gereği de sayısız vakayla karşılaşmıştı.

Alan kardeşi hakkında hiç konuşmazdı. Hatta vefatından birkaç yıl öncesine kadar kimse bir çocuğa manevi babalık yaptığını da bilmiyordu.

Alan’ın kardeşi 2013 yılında hayatını kaybettikten sonra Alan kendisine spor bir araba aldı.Alan geçtiğimiz sene aralık ayında hayatını kaybettikten sonra herkesten sakladığı sırrı ortaya çıktı.

Alan, 11 milyon dolarlık servetini kimsesiz çocuklara bağışladı.Cömertçe bir mirasServetinin aktarıldığı vakıf ve kurumlarla Alan’ın kişisel olarak hiçbir bağı yoktu.

Kurumlardan biriyle ilk kez vefatından birkaç yıl önce irtibata geçti. Nedeni ise kimsesiz bir çocuğun bir an önce evlat edinilmesiyle alakalıydı.

Ayrıca Treehouse ismindeki koruyucu ailelerle ilgili bir vakfa da hatırı sayılır bir miktar bağışladı.Alan hayatını kardeşine ve hiç tanımadığı kimsesiz çocuklara adadı.

Social worker leaves $11M as surprise gift to children's charities

A Washington state social worker died of cancer at age 63, left most of his $11 million estate to children's charities that help the poor, sick, disabled and abandoned. https://on.wfmy.com/2EQQ9JG

Publiée par WFMY News 2 sur Vendredi 28 décembre 2018

Böyle insanlara nadiren rastlanıyor. Alan’ın hayatını harika bir işe adadığını düşünüyorsanız paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...