El İşi Örnek

Anlatımlı 601 Metre Boncuktan Salon Takımı Videosu

Anlatımlı 601 Metre Boncuktan Salon Takımı Videosu

Metre boncuktan yapılan el işi çalışmaları her zaman göz alıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda bu tarz bir çalışmanın yani metre boncuktan salon takımı yapılışı anlatılmıştır. Kullanılan boncuklar parıltılı olduğu için de oldukça gösterişli bir sonuç elde edilmiştir. Hatta bu gösterişle içlerinizde çeyizlik olarak da örmek isteyecekleriniz olacaktır.

Kare şeklinde ya da üçgen şeklinde değerlendirebileceğiniz bir salon takımı örtüsü sizleri bekliyor. Parıltılı metre boncuk haricinde mutfak havlu kenarlarında kullanılan büyük serum halkalar da kullanılmıştır. İp olarak da tel simli Altınbaşak marka bir ip tercihi yapılmıştır.

Metre Boncuktan Parıltılı Salon Takımı Yapılışı

Öncesinde metre boncuklar 3×3 şeklinde kare kesilmiştir. Kesilen kare boncuklardan biri alınarak ip sabitlenmiştir. Kenar kısımları iki zincirle, köşe kısımları ise 6 zincirle geçilmiştir. İki kenar çevrelendikten sonra bir halka alınmış ve içerisine 24 tane sık iğne yapılmıştır. Bu şekilde bir kare metre boncuk bir halka şeklinde devam edilmiştir. Sondaki kare de ekledikten sonra etrafı aynı şekilde zincirlerle geçildikten sonra sıranın alt kısmına geçilmiştir. Alt kısmı da üst kısmında olduğu gibi işlenmiştir.

İlk sıra parıltılı salon takımının başlangıç sıradır. İkinci sıradan itibaren diğer sıralar bir önceki sıraya tutturmak sureti ile örülmüşlerdir. İstenilen büyüklüğe kadar sıra eklemeleri yapılarak çeyizlik salon takımı örtüsü bitirilmiştir.

Anlatımlı 601 Metre Boncuktan Salon Takımı Videosu

Tüm bu anlatımlara ilaveten aşağıdaki sesli anlatım videosundan bu şık salon takımı örtüsünün yapılışının detaylarını izleyebilirsiniz. Siz farklı konfigürasyonlar deneyerek ortaya daha farklı salon takımları çıkartabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/7ewQDvxXblg  kaynak  http://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
loading...