El İşi Örnek

Anlatımlı Beş Tepe Mutfak Havlu Kenarı Oyası Videolu

Anlatımlı Beş Tepe Mutfak Havlu Kenarı Oyası Videolu

Örnek havlu kenarı modeli toplamda 4 sıradan oluşmaktadır. İlk sıra verilecek arayı belirlemek ve beş tepe motiflerine zemin oluşturmak için yeşil renkle örülmüştür. Sonraki 3 sıra beş tepe oya modelini meydana getirmiştir. Bir sıra pembe bir sıra pembe şeklinde renk dönüşümü ile havlu kenarı ana motifleri ortaya çıkartılmıştır.

Tığ İşi Beş Tepe Havlu Kenarı Yapımı

Oyanın tığ batısı yapıldıktan sonra yeşil ip tığ batısına sabitlenip verilecek arayı belirlemek için yine çubuklu motifler yapılmıştır. Yapılırken örümcekle başlanmış ve tırabzanla yukarı çıkılıp sık iğne ile bitirilmiştir. Verilecek ara kadar bu şekilde ilerlenmiş ve beş tepe oya modelini yapabilmek için 5 adet yapraklı bir motif çalışılmıştır.

Beş tepe havlu kenar oyasının ikinci sırasında yapraklar etrafı pembe iple ikili tırabzanlarla çevrilmiştir.Üçüncü sırada beyaz ipe geçilerek pembe tırabzanların 12’sinin üzerine üçlü tırabzanlar çalışılmıştır.

Son sıra olan 4. Sırada ise beyaz üçlü tırabzanlar üzerine yine pembe ipe geçilerek 4 zincirli pimpirikler ilave edilmiştir. Böylelikle bu güzel çeyizlik havlu kenarı modeli anlatımı tamamlanmıştır.

Anlatımlı Beş Tepe Mutfak Havlu Kenarı Oyası Videosu

Eğer bu kenar oyasının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki anlatımlı videosu çok işinize yarayacaktır. Hemen videoyu açıp izleyerek çeyizlik ya da günlük kullanım için bu güzel beş tepe mutfak havlu kenarı modelini işlemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/PEpxaFcSeuQ (Oya ve Dantel Dünyası) ve https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...