El İşi Örnek

Anlatımlı Güllü Havlu Kenarı Videolu

Anlatımlı Güllü Havlu Kenarı Videolu

Yapımı için yeşil, pembe ve beyazdan oluşan 3 farklı oya ipi kullanılmıştır. Bunun haricinde gül oyalarında göbeklerinde 5 mm.’lik serum halka ve 22 numara tığ da diğer malzemeleri oluşturmaktadır.

Yeni bir model olan güllü havlu kenarı örneği iki aşamadan oluşmuştur. İlk aşamada havlu kenarı ekleme yeri yapılmıştır. İkinci olarak da gül motifleri yapılarak havlu kenarı bandına eklenmiştir.

Havlu kenarı bandına yeşil kısmın örülmesi ile başlanmıştır. Bu kısım zincir ve sık iğnelerle havlu kenarı boyunca bir sıra halinde yapılmalıdır. Ardından beyaz ipe geçilmiş ve yeşil dolguların etrafı dolaşılarak kutucuklardan oluşan havlu kenarı bandı yapılmıştır.

Gül motifleri havlu kenarından ayrı olarak örülmüştür. İşe serum halkanın içine tırabzanların doldurulması ile başlanmıştır. Üst tarafına yine tırabzanlardan oluşan sağlı sollu dolgular yapılmıştır. Ardından beyaz iple gül motiflerinin her birine bordür işlenmiştir.

Gül motifleri tek tek havlu kenarı bandına eklenerek havlu kenarı modeli tamamlanmıştır.Kaynak: https://youtu.be/TxgtOYoB6Lw

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...