El İşi Örnek

Anlatımlı Kalem İçi Fiyonklu İğne Oyası Videosu

Anlatımlı Kalem İçi Fiyonklu İğne Oyası Videosu

Sizler için çok farklı ve yeni modeli bir iğne oyası modeli paylaşacağım. Çünkü bu oldukça farklı bir teknikle yapılan kalem içi iğne oyası modelidir. İğne oyasının tepesindeki halka motiflerin yapımı için tükenmez kalem içi kullanılmıştır. Böylelikle güzel halkalı motifler elde edilip kenar oyasına sonradan eklenmişlerdir.

İlk önce resimde görülen en tepedeki üzeri pırpırlı halkaların yapımı ile başlanmıştır. Bunun için kalem içi ve iğne üzerine ip sıkıştırılarak 5 kere sarılmıştır. Bitiminde düğüm atılıp fazlalık ip kesilmiş ve oluşan halka kalem içinden çıkarılarak içi sık iğne ile doldurulmuştur. Ardından üzerine 3 adet pırpır yapılmıştır. Aynı yöntemle diğer halkalar oluşturulmuştur.

Bir sonraki aşamada kalem içi iğne oyası motiflerinin nasıl ekleneceği gösterilmiştir. Arasına 8 tane zürafa yapılmıştır. Ardından yuva oluşturulup bir sinek kanadı yapılmıştır. İlk halkalı motif bu sinek kanadının üzerine eklenmiştir. Devamında yanına bir pırpır yapılıp üzerine ikinci motif eklenmiştir. Onun da yanına bir öncekinden daha küçük bir pırpır yapılıp üstüne son halkalı motif ilave edilmiştir.

Kalem içi iğne oyası modelinin son aşamasında ortada yer alan fiyonk yapımı anlatılmıştır. Bunun için bir firkete kullanılmıştır. Firketenin üzerine 10 tur ip sarılmıştır. İğne ile içinden geçip ortasına düğüm atılmıştır. Ardından sinek kanadının yuvasında bırakılan zürafa içine firketeden çıkarmadan fiyonk eklenmiştir. Eklenirken ilk etapta birkaç kez düğüm atılmış ve üzerine de aynı boyda 3 adet pırpır yapılarak firkete çıkarılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/UPmM-9ruA_Y  kaynak  https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...