El İşi Örnek

Anlatımlı Üçgen Motifli Yeni Havlu Kenarı Modeli Videolu

Anlatımlı Üçgen Motifli Yeni Havlu Kenarı Modeli Videolu

Bu aralar oldukça güzel yeni havlu kenarları boy göstermeye başladı. Videolu anlatımları da bu güzel tığ oyalarını bize yapmamızda rehberlik ediyor. İşte bu amaçla siz değerli okuyucularıma yeni model havlu kenarı yapımını anlatan bir video daha paylaşmak istedim.

Genellikle havlu kenarı modellerinde rastladığımız dağ oyaları bu yeni örnekte de karşımıza çıkıyor. İki şamadan meydana geldiğini söylemek isterim. İlk aşamada havluya dikim yeri ve kenar bandı yapılmıştır. Sonrasında ikinci aşamada ise üçgen motiflerin yapımına geçilmiştir.

İki farklı rengin kullanıldığını görmekteyiz. Pembe ve beyaz renkler bu yeni model havlu kenarı için oldukça hoş durmuş diyebilirim.

Havlu kenarı kenar bandında üçgen motifleri eklemek için 2 sıra, havluya dikim yeri için de 2 sıra kutucuk yapılmıştır. Aralarına da tırabzanla yapılan gözenekli dolgulardan oluşan bir sıra daha geçilmiştir.

Yeni havlu kenarı modeli için yapılan üçgen motifler 2 sıradan oluşmaktadır. İlk sırada pembe renkle aralarında zincirli köprüler olan tırabzanlı minik motifler işlenmiştir. İkinci sırasında ise beyaz renkle başta ve sonda pimpirik olacak şekilde ilk sıradaki köprüler tırabzanlarla doldurulmuştur.

İlk 2 sıra havlu kenarı boyunca örüldükten sonra dilimleme yapılmıştır. Her dilimde üçgen şeklini alabilmesi için eksiltmeye gidilmiştir.

Yapımı kolay havlu kenarları içerisine bunu da dahil edebilirsiniz. Yalnızca zincir ve tırabzan yapmayı biliyorsanız bu havlu kenarını çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/U7K4oP3A3kE kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...