El İşi Örnek

Anlatımlı Üzüm Motifli Yeni Havlu Kenarı Videolu

Anlatımlı Üzüm Motifli Yeni Havlu Kenarı Videolu

Çeyiz hazırlığında olanlar için harika bir havlu kenarı modeli daha buldum. Salkımlı üzümlerden oluşan motiflerle göze oldukça hoş gelen bir çeyizlik bir havlu kenarı örneği yapılmış. Bu güzel kenar örneğini sizler de yaparak çeyizliğinizde değerlendirebilirsiniz.

Üzümlü çeyizlik havlu kenarı örneği iki ayrı videoda anlatılmıştır. İlk videoda üzümlü motiflerin, yapraklarının ve motiflere yapraklarının eklenişi ile kenar bandının yapılış anlatılmıştır. İkinci videoda ise kenar bandının bordürünün ve yapraklı üzüm motiflerinin kenar bandına eklenişi gösterilmiştir.

Birinci videoda ilk olarak kenar bandının yapımı bizlere aktarılmıştır. Havlu kenarı bandının yüksekliği boyutunca zincir çekilmiş ve sonrasında yine zincirlerle yuvalar oluşturularak ilerlenmiştir. Her yuvaya 4 zincir çekip kapatılıp enlemesine gidilerek kenar bandı yapılmıştır.

İkinci olarak çeyizlik havlu kenarı modelinin üzümlü motifinin yapımı anlatılmıştır. Her bir üzüm tanesi için 5 mm.’lik serum halkalar kullanılmıştır. Her bir halkanın için tırabzanlarla doldurularak ve birbirine eklenerek bir üzüm salkımı görünümü alması sağlanmıştır.

Üçüncü olarak üzümlü motiflerin yeşil yapraklarının yapımı gösterilmiştir. Üç adet yaprak yapılmıştır. Yapraklarda ağırlıklı olarak tırabzan, sık iğne ve zincir teknikleri kullanılmıştır. Bu üzümlü kenar oyası modelinin en teferruatlı kısmıdır.

Dördüncü olarak da yaprakların üzümlere dikilmesi işlemi anlatılmıştır. İğne iplik kullanılarak eklemesi yapılmıştır.

İkinci videoya havlu kenar bandının kenar bordürünün yapılışı ile başlanmıştır. Bordür olarak zincir ve tırabzanlarla pimpirikler yapılmıştır. Daha sonrasında da son olarak yapraklı üzüm motiflerinin havlu kenar bandına iğne iplikle dikilmesi aktarılmıştır.

Tüm bu üzümlü çeyizlik havlu kenarı modeli için yapılan işlemlerin detaylarına aşağıda paylaştığım videolarından ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar https://youtu.be/9EMScFqQxSE ve https://youtu.be/EjbwExEexE8 ve https://m-visible.com

Anlatımlı Üzüm Motifli Yeni Havlu Kenarı Videoları:

1. Video:

2. Video:

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...