El İşi Örnek

Anne, Marketten Sakız Çalan Çocuğunu Bir Daha Yapmaması İçin Bakın Nasıl Cezalandırdı.

Anne, Marketten Sakız Çalan Çocuğunu Bir Daha Yapmaması İçin Bakın Nasıl Cezalandırdı.

Günümüzde çocuk yetiştirmek her geçen gün zorlaşıyor. Yine her geçen gün çocukların olası bir kötü alışkanlığa maruz kalma yaşları düşüyor. Bu yüzden ailelerin çocuklarına küçük yaştayken neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretmeleri bir hayli önemli.

Örnek vermek gerekirse çocuğunuza çok küçükken mi yoksa 17 yaşında mı hırsızlığın kötü bir şey olması öğretilmelidir? Oğlu yerel bir marketten sakız çalan anne duyanları şaşkına çeviren bir şey yaptı. Yaptığının abartılı mı yoksa abartısız mı olduğu sizlerin yorumuna kalmış. Facebook’ta yazdıklarını ve yaptığı şeyi öğrenince, oğlunun bir daha böyle bir şey yapmayacağını düşüneceksiniz.

“Çok utanıyorum ama yine de yazacağım. Aslında umursamıyorum! Oğlum (5 yaşında) dün marketten bir kutu sakız çalmış. Başta bana arabamdan aldığı yalanını söyledi. Yalan olduğunu hemen anladım çünkü ben sakız çiğnemiyorum! Sonunda her şeyi itiraf etti. Peki ben ne yaptım biliyor musunuz?

Polisi aradım. Evet, doğru okudunuz. 5 yaşındaki oğlumu polise ihbar ettim.

Nedenini bilmek istiyor musunuz? Çünkü hırsızlık yapıp yalan söylemenin yanına kalacağını düşünen bir çocuk yetiştirmek İSTEMİYORUM! Abarttım mı? Belki abarttım. Ama eğer bu tür şeylerin çocukların yanlarına kalmasına izin verirseniz, ileride çok daha büyük hatalar yapabilirler.

Oğluma ne olduğunu merak ediyor musunuz? Polis, oğlumu marketin müdürüne götürdü. Müdürden özür dilemesini istedi. Kötü bir anne miyim? Bence kesinlikle değilim!Ne düşünüyorsunuz? Sizce anne oğluna ders verirken biraz ileriye mi gitmiş? Arkadaşlarınızla paylaşarak konu hakkında fikirlerini edinin.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...