El İşi Örnek

Annenin Zekice Yaptığı Parola Yöntemi Çocuğunun Kaçırılmasını Önledi.

Annenin Zekice Yaptığı Parola Yöntemi Çocuğunun Kaçırılmasını Önledi.

Ailelerin en büyük korkusudur, çocuğunun başına kötü bir şey gelmesi. Kötü insanlar genelde küçük çocuklara saldırıları yaparlar. , çünkü onlar savunmasızdır.

Ailelere bu tip durumları engellemek adına çok fazla görev düşüyor. Çocuklarımızı bilinçli bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bu yaşanan olayda da, annenin zekice yaptığı plan sayesinde çocuğunun kaçırılmasını önledi.

Her ebeveyn için çocuğunun kaçırılması düşüncesi son derece tüyler ürpertici.

Bütün anne ve babanın en büyük korkularından biri olsa gerek. Anne ve 11 yaşındaki akıllı oğlu bu tehlikeyi kıl payı atlattı. 11 yaşındaki William bisiklet sürerken bir yabancı onu durdurdu. Adam, çocuğa annesinin bir kaza geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını söyledi. William, durumdan şüphelendi.

Hemen aklına bir zamanlar annesinin ona tembih ettiği parola yöntemi geldi. Annesi zamanında William’a, eğer birisi onu bir yere götürmek isterse, o kişiye parolayı sorması gerektiğini tembihledi. Parolayı soran William, adam parolayı bilemeyince oradan uzaklaştı ve olası bir trajediden kurtuldu. William yerel haber kanalı na yaptığı açıklamada, “Parolayı bilemeyince suratında değişik bir ifade belirdi ve işte o an yalan söylediğini anladım.

Çok korktum. Hemen bisikletime atlayıp oradan hızlıca uzaklaştım” dedi. William ve annesinin izlediği muhteşem yöntem internette en çok okunanlar arasına girdi. Dünyanın her yerinde her gün benzer olaylarla karşılaşılıyor. Bu anne ve oğlunun yaptığı yöntem ile sizler de çocuklarınızı yabancılardan koruyabilirsiniz.

William ve şüpheli şahıs İsveç’in Östersund adlı küçük yerleşim biriminde cuma günü karşılaştılar.

Yerel haber kanalıyla yaptığı röportajda William “Şapkasını çıkardı ve hemen önümde durdu. Annemin kaza geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını söyledi. Son olarak kendisiyle gelmemi söyledi.” dedi.

Anne ve oğlun yaptıkları ortak planla şüpheli şahsın yalanı ortaya çıktı.

Anne ise, “Gazetede, benzer durumla karşılaşan bir annenin yaptıkları aklıma geldi. Anne, oğluna eğer yabancı birisi onu bir yere götürmek isterse, yabancıya parolayı sorması gerektiğini tembih etmişti. Görünene göre bu yöntem çok ama çok işe yaradı.” dedi.

Hiçbir ebeveyn başlarına böyle bir olayın gelebileceğini aklından geçirmek istemese de, çocuğunuzu yabancılardan korumak için bu yöntem oldukça yararlı. Haber ve yazıdan bütün ebeveynlerin ders çıkarması gerekiyor. Lütfen yazıyı onlarla paylaşarak olası bir trajediyi önlemekte ailelere yardımcı olun.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...