El İşi Örnek

Annesinden İki Kişilik Beslenme Çantası Hazırlamasını İstedi – Nedenini Öğrenen Anne Oğluyla Böyle Gururlandı

Annesinden İki Kişilik Beslenme Çantası Hazırlamasını İstedi – Nedenini Öğrenen Anne Oğluyla Böyle Gururlandı

Küçükken okula giderken hepimizin beslenme çantası olmuştur. Evde hazırlanan kahvaltı ve yemekler daha sağlıklı ve ekonomik olduğundan çocuğunuza beslenme çantası hazırlamak çocuğunuzun gelişimi için çok y-ararlıdır. Ailesinin m-addi durumu yeterli olmayan çocuklar m-aalesef okula beslenme çantası da götüremiyorlar.


Hem çocukların boynu bükük kalıyor hem de aileler çocuklarına beslenme çantası bile hazırlayamadıklarından v-icdan a-zabı çekiyorlar. Josette Duran ismindeki kadının oğlu, bir gün ondan iki kişilik beslenme çantası hazırlamasını istedi. Anne, başta oğlunun artık büyümeye başladığını ve bu yüzden okula daha fazla yemek götürmek istediğini düşündü. Sonradan olayın gerçek yüzünü anlayınca oğluyla gurur duydu.

Anne, oğlunun isteğini geri çevirmedi ve bir ay boyunca oğluna iki kişilik beslenme çantası hazırladı. Bir gün oğluna, beslenme çantasında yemeklerin onun için yeterli olup olmadığını sordu. Dylan ismindeki çocuk, “Anne, bir arkadaşım var. Beslenme saatinde sadece meyve salatası yiyor. Kantinden bir şey alacak parası yok galiba. Onun için de beslenme çantası hazırlamanı istedim” dedi.

Dylan, sınıf arkadaşının her gün herkesten uzak bir şekilde tek başına oturup meyve salatası yediğini görmüş. Josette, Dylan’ın arkadaşının ve ailesinin yaşadığı z-orluğu çok iyi biliyordu. “Birkaç yıl önce oğlum ve ben evsizdik. Arabamda kalıyorduk. Oğlumu halka açık yerlerdeki duşlarda yıkıyordum. Karnımız z-ar z-or doyuyordu” dedi. Josette, çocuğun durumunu öğrendikten s-onra onunla ve ailesiyle buluşmak istedi. Umarız ki h-aberi herkes okur ve insanların ne ş-artlar altında y-aşadıklarını ve hala dışarıda bir yerlerde dayanışma olduğunu görürler. Herkesin örnek alması için paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...