El İşi Örnek

Arkadaşı Eski Eşine Hediye Gönderince Kızdı – Adamın Cevabını Duyunca Ayakta Alkışlayacaksınız

Ebeveynlik böyle yapılır!
Herkes mutlu olmak istediğini söylüyor. Peki mutluluğu tanımlayabiliyor musunuz?
Mutluluk önce iyi hissetmektir. Dahası birileri tarafından ihtiyaç duyulduğunu hissetmek, aileniz tarafından sevilmek, düzgün bir işe ve hayata sahip olmak da mutluluğun içine girer.Yine muhtemelen herkes farklı nedenlerden ötürü mutludur.Bazıları için mutluluk ailesinin yanında olmasıyken bazıları içinse sevdiği kişiyle bir ömür boyu yaşamaktır.

Gerçekçi olarak bakarsak da günümüz toplumunda sevginin sonsuza dek sürmediği aşikâr.Birçok çift boşanıyor ve olan çocuklara oluyor.

Evlilik veya boşanma esnasında anne ve babanın ettiği kavgalardan en çok çocuklar etkileniyor.Bir süre önce Billy Flynn ismindeki birisinin Facebook’ta paylaştığı gönderi hızla yayıldı.

Gönderisinde boşanmalarından çocuklarının az etkilenmesi için neler yaptığı yazıyordu.Herkeste işe yaramayabilir ancak aynı durumda olanlar onu örnek alabilirler.


işte gönderisi:
“Bugün eski eşimin doğum günü. Sabah erkenden kalkıp çiçek aldım ve yanına da bir kart iliştirdim. Bir de hediye aldım ve annelerine kahvaltıda vermelerini söyledim. Bir arkadaşım bana neden hala böyle şeyler yaptığımı sordu ve kızdım. İçimdekileri dökmeye karar verdim.

İki küçük adam yetiştiriyorum. Ben annelerine nasıl davranıyorsam ileride de onlar hayatlarını birleştirdikleri kişiye öyle davranacaklar. Çocuklarınız için iyi örnek değilseniz, bir an önce kendinize gelin. Onlara örnek olun. Hayatta sizden daha önemli meseleler var.”

“İyi adamlar, iyi kadınlar yetiştirin. Rica ediyorum. Dünyanın böyle insanlara şimdi hiçbir zaman olmadığı kadar ihtiyacı var.”

Çocuklar dediklerimizi yapmazlar. Bizden gördüklerini yaparlar. Eşinden boşansa da ona saygısını yitirmeyen adamın mesajını paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...