El İşi Örnek

Asla Güvenmemeniz Gereken Etrafınızdaki Sahte Arkadaşların 6 Özelliği

Asla Güvenmemeniz Gereken Etrafınızdaki Sahte Arkadaşların 6 Özelliği

Sahte arkadaşlar, arkadaşlık söz konusu olduğunda her zaman verebileceklerinden daha fazlasını alırlar. Bu türden bir dostluk size herhangi bir fayda sağlamaz ve sizi her durumda kullanır. Enerjinizi sömürürler. İşte sahte bir arkadaşın olduğunu gösteren 6 işaret.

1. Fırsatçılar


Önümüzdeki günlerde arkadaşınızla bir şey planlamışsınızdır, buluşma saatini ayarlayıp günü beklersiniz. Buluşmanıza az bir süre kala iptal etmek ister, farklı bahanelerle. Bu net bir şekilde size değer vermediğinin bir göstergesidir. Çünkü sizinle buluşacağı güne aynı anda birçok şey planlamıştır. Bu da onlar için en iyi seçenek hangisiyse onu seçtikleri anlamına gelir.

2. Kendileri hakkında konuşurlar.

Çok fazla benmerkezcidirler. Kurdukları her cümle çoğu zaman “ben” ile başlar. Kendilerinin başarıları, fikirleri kısacası kendileri hakkında her şeyden bahsederler. Kendilerinden başka konuşacak bir şeyleri yok gibi bir izlenim yaratırlar ve sizi dinledikleri anlarda bile, bahsettiğiniz konuyu kendilerine döndürecek bir yol bulurlar.

3. Sürekli duygusal anlamda baskı yaparlar.

Eğer sizi arıyorlarsa, aramak için başka kimseleri kalmamış olabilir. Çünkü sizin “hayır” diyemeyeceğinizi bilirler. Zamanlarını doldurmak için sizin zamanınızı çalabileceklerini öğrenmişlerdir. Bu size büyük bir saygısızlıktır. Şu dünyada en önemli şeylerden olan zamanınızı, kendi istekleri doğrultusunda kullanmaktan çekinmezler. Buna izin vermeyin. Önemsedikleri tek şey kendilerinin iyi hissetmesi hepsi bu…

4. Başkaları hakkında dedikodu yaparlar.

Diğer insanların hakkında en ufak şeyden çok kolay bir şekilde çıkarımlar yapıp kötü bir durumun içine sokabilirler. Hatta bazen kendi haklarında insanların onları kötülediğine dair iftira suçlamaları bile yapabilir ve kuruntuya kapılabilirler. Unutmayın başkaları hakkında bu tarz şeyler söyleyenler aynı şeyi sizin arkanızdan da mutlaka yapacaktır. Tek bir hoşlanmadıkları hareketinizi gördüklerinde sizinde defterinizi düreceklerdir. Hala nasıl güvenebilirsiniz? Etrafınızdaki insanları iyi gözlemleyin.

5. Sizinle dalga geçerken aynı zamanda iltifat ederler.

Sizinle bir konuda alay etmek istediklerinde onu bir iltifat ya da övgü ile birleştirerek söylerler. Bu bir çocuğun elinden dondurmasını alıp şeker vermek gibi bir şeydir. Etraflarında bulunmanızı istiyorlar ama sizi sevdikleri için değil onların işine yaradığınız için, sizi kullanmak için… Bu tipler İnsanları manipüle etmekte oldukça iyidirler. Nerde ne söyleceklerini iyi bilirler ve aynı şeyi sizin üstünüzde de uyguluyor olabilirler.

6. Kendilerini sizin diğer arkadaşlarınızın üstünde tutmak isterler.

Benmerkezci ve bencil yapıları yüzünden sadece kendi iyilikleri için bir şeyler isterler. Sizi işlerini halletmelerini sağlayacak bir araç olarak görürler. Size ihtiyaç duydukları şeyi yapmanız için zamanınızın tamamını harcamanız gerekir. Bu da hayatınızdaki diğer insanlara vakit ayıramayacağınız ve onları yavaş yavaş kaybedeceğiniz anlamına gelir. Sizin için ayrıcalıklı olmak isterler ve sizin onları diğer arkadaşlarınızdan daha üstün gördüğünüzden emin olmak için bin bir türlü duygusal baskı yapabilirler. Bu bencil tuzaklara gözünüzü açın ve kendinizi kurban etmeyin!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...