El İşi Örnek

Ayva yaprağının faydaları!

Ayva yaprağının faydaları!

Sonbahar mevsiminde toplanan ve günümüzde çok sık tüketilen ayva yaprağı, taze olarak veya doğrudan kurutulmuş bir çay olarak tüketilmektedir. Birçok hastalığa şifa olduğu bilinen bu ayva yaprakları, bir demlik içerisinde su eklenerek haşlanır ve daha sonrasında ise suyu doğrudan dışarıya atar. Ardından tekrar ayva yapraklarının üzerine su eklenir, kaynatılma işleminden hemen sonra çay olarak tüketilebilir. İçerisinde yer alan su bittikçe yeniden su eklenerek tüketilebilmektedir. 1 avuç kadar ayva yaprağı ile 4-5 kereye yakın çay demlenebilmektedir. Üstelik her demlemede aynı ıhlamurda ki gibi bir özlü çay ortaya çıkar.

Ayva yaprağı çayının mucizevi faydaları!
Ayva yaprağı çayı, son dönemlerde çok sık araştırılan ve aynı zamanda tüketilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle bronşit veya geçmeyen öksürük gibi rahatsızlıklar varsa, bu noktada tercih edilen bir üründür. Ek olarak sakinleştirici özelliği bulunur ve ateş düşürücü / soğuk algınlığı giderici olarak da tercih edilir.

Karaciğeri temizleme özelliklerine sahip olmanın yanı sıra bağırsak / mide alanlarında yer bulan zararlı mikropların arındırılmasına çareler üretir. Cilde karşı fazlasıyla faydalıdır! Ek olarak ciltte genç bir görünüm sağlamaktadır. Boğaz iltihaplarına ve ağız içerisinde oluşan yaralarla da savaşmaktadır. Aynı zamanda ayva yaprağı çayı;

Haşlandıktan sonra lapa bir hale dönüştürülüp boğaza uygulanırsa şişliği alır.Ayvanın çekirdeği de kalp rahatsızlıklarının mükemmel bir ilacı olarak bilinir.Kalp çarpıntısına karşı ayva yaprağı ve çiçekleri kaynatarak içebilirsiniz.

Basura karşı da savaşan bir etkisi bulunmaktadır.Ses tellerine iyi gelen bir özelliği mevcuttur.
Günlük olarak 1 bardak tüketilmesi durumunda ayva yaprağı çayının faydaları doğrudan kendisini öne çıkartmaktadır.

Siz de bu ürünü deneyebilir, doğrudan aktarlardan satın alarak bir çeşit elde etme fırsatlarına erişebilirsiniz. Günümüzün en sağlıklı ürünleri arasında yer alan ayva yaprağı çayı, doğal yöntemlerle tercih edilmektedir.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...