El İşi Örnek

Baba Bir Süre İşe Gelmedi – İş Arkadaşları Gerçeği Öğrenince Bakın Nasıl Bir Jest Yaptılar

36 yaşındaki Andreas’a 3 yaşındaki oğlu Julius’un lösemi hastası olduğu söylendiğinde dünyası başına yıkıldı.Ailenin karşılaştığı ilk büyük hastalık bu değildi. Andreas Graf’ın eşinde de gittikçe kötüleşen bir kalp rahatsızlığı vardı.

3 yaşındaki Julius’a lösemi teşhisi koyulduğunda Andreas yıkıldı. Her daim oğlunun yanında olmak istedi. Tek sorun işteki bütün izinlerini kullanmış olmasıydı.Tahmin edeceğiniz gibi Andreas çaresiz bir durumdaydı. Devreye iş arkadaşları girdi ve harika bir şey yaptılar.


Geçtiğimiz senenin ocak ayı sonunda Alman Andreas Graf, 3 yaşındaki oğluna lösemi teşhisi koyulmasıyla yıkıldı. Julius ismindeki çocuk uzun süre tedavi gördükten ve hastanede kaldıktan sonra sonunda taburcu edildi.

Bir başka trajedi
Andreas’ın eşi hayatını kaybetti. Uzun süredir kalp hastası olan kadın aniden hayatını kaybetti. Andreas çok kötü haldeydi. Eşini yeni kaybetmişti ve oğluna lösemi teşhisi koyulmuştu. Üstüne üstlük oğluna bakabilmesi için yoğun şartlar altında çalıştığı ve yıllık izni kalmadığı bir işi vardı.

İş arkadaşlarının yaptığı iyilik adamı ağlattı
Neyse ki Andreas’ın çalıştığı Seidel isimli şirkette çok iyi iş arkadaşları vardı. Andreas’ın nelerle uğraştığını biliyorlardı. Yine oğluna fazla zaman ayıramadığından da haberdarlardı. 700 çalışan fazladan çalışarak Andreas’ın oğluyla daha fazla vakit geçirmesine yardımcı oldu.

Toplamda 3.300 saat ekstradan çalıştılar. Andreas’ın onlar sayesinde bir yıl boyunca çalışmasına gerek yoktu. Şirketin CEO’su Andreas Ritzenhoff çalışanlarıyla gurur duyduğunu belirtti.

Ritzenhoff, Alman gazetesi Oberhessische Zeitung’a “Çalışanlarımızın böyle durumlarda birbirine destek olmalarından ötürü onlarla gurur duydum. Andreas’ın bazı arkadaşları haftalık 30 saat ekstra çalıştı” dedi.Andreas, iş arkadaşlarının kendisine yaptığı iyilik karşısında gözyaşlarını tutamadı. Julius’la bu zor günlerde vakit geçirebiliyor. Çalışanların yaptığı harika jesti herkesle paylaşın!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...