El İşi Örnek

Bacaklarına Bakıp Dalga Geçtiler – Yaptığı Hareketle Suratlarını Kızarttı

İnsanları dış görüşüne göre yargılamak son derece yanlış. Bunu ancak kendi başımıza geldiğinde anlıyoruz. İnsanlar fiziklerine göre yargılanmayı haketmiyorlar. Jackqueline Adan da onlardan biriydi. Yıllarca kendisiyle dalga geçilmesine rağmen mutlu olmayı başardı.


Jacqueline Adan uzun süredir fazlalıklarıyla uğraşıyordu. 220 kiloyu gördüğü oldu.Yeme alışkanlıklarını değiştirdi ve spor yapmaya başladı.Azimli kadın tam 150 kilo verdi.Çok hızlı kilo vermeniz halinde cildiniz buna ayak uyrudamıyor. Vücudunuzda çatlaklar ve sarkıklıklar oluşuyor. Aynı şey Jacqueline’in başına geldi. Kilo verdikçe cildi sarkıklar oluşmaya başladı.


Jacqueline özellikle bacaklarında oluşan sarkıklarla mutsuz olsa da hayatına devam etti.Bu kadar kilo verdikten sonra Jacqueline cesaretini toplayarak havuza gitti.Havuzun etrafında kendisiyle dalga geçen insanlar doluydu. Kadının bacaklarının gösterip dalga geçtiler.


Jacqueline daha sonra Instagram’da “Ne dedikleri umrumda değil. Sorun değil. Vücudunuzu sevin” dedi.Kadının gönderisi 30 binden fazla beğeni aldı. İnsanlar Jacqueline’e destek mesajları yolladılar.


Umarız ki onunla dalga geçenler de gönderisini görürler ve ne kadar kötü bir şey yaptıklarının farkına varırlar.Jacqueline, “Birkaç hafta önce Meksika’da tatildeyken uzun süre sonra ilk kez havuza girmeye karar verdim. Fazlalıklarımdan çekindiğimden insanların vücudumu görmesini istemiyordum” dedi.


“Üstümdekileri çıkardıktan sonra gergin bir halde havuza doğru yöneldim. Hala kendimi kilolu hissediyordum.Havuzun kenarında duran bir çift birbirlerine beni göstererek acımasızca yorumlar yaptılar.”


Peki ne mi yaptım? Derin bir nefes aldım, gülümsedim ve havuza girdim. Benim için çok önemli bir andı. O an değiştiğimi farkettim.Artık ben eski ben değildim. Evet, hala vücudum sarkıklarla dolu ve bazen güvensiz hissettiğim oluyor ancak yine de hayattan keyif almanın bir yolunu biliyorum.”


“Açıkçası rahatsız olmadım değil. Ancak insanların benim nasıl hissedeceğime etki etmelerine izin veremezdim.Diğerleri hakkımda ne düşünürlerse düşünsünler ben hayatıma devam edeceğim.”“Beni tanımıyorlar bile. 150 kilo vermek için ne kadar emek harcadığımdan habersizler. Ne operasyonlar atlattığımı da bilmiyorlar.Orada oturup bana gülmeye hakları yok. Ben de o yüzden onlara bakıp gülümsedim.”


“İnsanların ne dedikleri önemli değil.Önemli olan onlara verdiğiniz tepki ve nasıl hissettiğiniz.”“Diğerleri beni beğenmeyebilir. Sıkıntı değil. Umarız siz de kendinizi seviyorsunuzdur. Vücudunuzu sevin ve gülümsemeye devam edin.”Bilge bir kadından motive edici ve ilham verici sözler! Ona katılıyorsanız paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...