El İşi Örnek

Bademli İğne Oyası Video Anlatım

Bademli İğne Oyası Video Anlatım

Öncelikle yazmanın kenarına 1 sıra zürafa işliyoruz. İğne oyası örneğinde resimde ve videodan da anlaşılacağı üzere iki çiçek arasında 9 adet boş zürafa bırakılmıştır. Siz bu boş zürafa sayısını elinizdeki işin sıklığına göre uzatıp kısaltabilirsiniz.

Bu bilgiyi de verdikten sonra 9 zürafadan sonra bir boş zürafa bırakıp sıradaki 2. zürafaya düğüm atarak uzunca bir zürafa örüyoruz. Örülen bu zürafanın üzerine çıkarak mümkün olduğunca sol tarafına bir düğüm atılır.

Düğüm atılan noktadan itibaren 2 adet orta boy kirpik örülür. Son örülen kirpiğin üzerine çıkarak yine sola yaslı bir şekilde düğüm atıp 2 adet daha orta boy kirpik örüyoruz. Bu yaptığımız düğüm ve kirpik örme işlemi toplamda 3 defa tekrarlamış oluyoruz. 4. Yaprakta yine son yaprağa düğüm atıp bu sefer 3 adet kirpik örüyoruz.

Daha sonra bir alttaki ikinci kirpiklere inerek düğüm atıp her yaprak için üçüncü kirpiklerin oluşturuyoruz. Böylelikle bademli iğne oyası için sol yaprak oluşmuştur. Üstteki motifi örebilmek için zemin hazırlama amaçlı 2 orta boy kirpik örülür ve sol yaprağın aynısı sağ taraf için de örüyoruz.

Sağ yaprak bitiminde tekrar 9 adet daha zürafa örerek bir sonraki çiçeğimiz için zeminine ulaşıyoruz.Artık bademli iğne oyası örneğinin tepesindeki çiçeğin yapımına geçebiliriz. İpimizi değiştiriyoruz. Her iki yaprağın ortasında bıraktığımız iki kirpiğin üzerine 1 adet orta boy zürafa yapıyoruz.

Üzerine 1 düğüm atıp 6 adet orta boy kirpik oluşturuyoruz. Oya örneğini ters çevirerek son kirpiğin üzerine çıkarak düğüm atıyoruz ve her kirpiğin üzerine düğüm atmak sureti ile 1 sıra zürafa örüyoruz. Oya tekrar ters çevrilerek soldaki ilk zürafaya batıp orta boy zürafa oluşturuyoruz. Sıra sonuna kadar aynı şekilde zürafa örmeye devam ediyoruz. Böylelikle her sırada 1 adet zürafa eksilecek şekilde tepeye doğru zürafa işlemeye devam edeceğiz. Ta ki hiç zürafa kalmayana dek.

Son olarak yaprakları birbirlerine sabitliyoruz. Bunun için 1 adet zürafa örüp üzerine 3 adet orta boy kirpik örerek bademli iğne oya örneğimizin sonuna geliyoruz.kaynak https://m-visible.com ve https://www.youtube.com/watch?v=5pILAtwzmqc&feature=youtu.be

Bademli İğne Oyası Video Anlatım :

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
loading...