El İşi Örnek

Basit Kum Boncuk Tığ Oyası Örneği Yapımı

Basit Kum Boncuk Tığ Oyası Örneği Yapımı

Yine namaz örtüsü ya da mevlit örtüsü oya kenarı modeli olarak da bu modeli de düşünebilirsiniz.Tek renk ve tek sırada yapılan bu tığ oyasının her motifinde 6 boncuk kullanılmıştır.

Yapımı kolay olduğu için de özellikle tığ işlerine yeni başlayanlar için ideal bir oya modeli olacaktır. Bu oyayla zincir çekme ve sık iğnesi yapma ile ilgili melekelerini geliştirme fırsatını yakalayacaklar.

İlk olarak kum boncuklar oya ipine dizilir. Yazmanın tığ batısı 2 zincir çekilip kapatılarak yapılır. Tığ batısına 6 adet zincir çekilir ve üzerine 6 tane kum boncuk atılır. İpin ucu alınıp boncuklar daire şeklini alacak şekilde dibine kapatılır.

Ardından 4 adet zincir çekilir ve devamında gelen iki kum boncuk arasına kapatılır. Bu işlem diğer boncuk aralarına da uygulanır. Sona gelindiğinde

ilk başta çekilen 6 zincire 6 sık iğne yapılarak aşağıya tığ batısına inilir. 2 zincir çekilerek yandaki tığ batısına geçilir ve bu işlemde toplamda 3 kez tekrarlanır. Bu aynı zamanda iki motif arasını belirler. Sonra diğer kum boncuklu motifin yapımına geçilir.

Kaynak: https://youtu.be/hdJrEcB8YYk (Oya ve Dantel Dünyası)  https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...