El İşi Örnek

Bebeğinin Hareket Etmediğini Farketti – Ultrasondan Hemen Sonra Operasyona Alındı

Bebeğinin Hareket Etmediğini Farketti – Ultrasondan Hemen Sonra Operasyona Alındı

Ebeveyn olacağınızı öğrenmek hayatınızda alabileceğiniz en büyük müjdelerdendir.Briony ve Mike Curwood, çocukları olacaklarını öğrendiğinde harika hissettiler.

Hamilelik sorunsuz geçiyordu. Birden kötü bir haber aldılar.Briony, hamileliğinin 21. haftasında kontroller için hastaneye gitti.

Doktor bebeğin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona soktu ve kızı olacağı müjdesini verdi.Maalesef mutlulukları uzun sürmedi. Birkaç hafta sonra kötü bir haber aldılarBriony 30 haftalık hamileyken acı bir haber aldı.

Briony karnında artık bebeğini hissetmiyordu. Kötü bir şey olduğunu düşünerek eşiyle beraber hastaneye gitti.Acı haber
Aldıkları haberle çok üzüldüler.

Minik bebeğin gelişimi 22 haftalıkken durmuş. Doktorlara göre ender rastlanan bir durummuş.Çok erken olmasına rağmen bebeği yaşatmanın tek yolunun bebeği operasyonla dünyaya getirmek olduğunu söylediler.

Briony, Hull Daily Mail’e “O gün ya da ertesi gün doğuma hazırlanmamı söylediler. Bebeğimi göreceğim için çokheyecanlıydım. Prematürlük hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Ailemizde doğan bebekler hep kiloluydu” dedi.

Sezaryen ile bebek dünyaya getirildi. Hiçbir komplikasyon oluşmadan minik Ava Grace dünyaya geldi.22 haftalık olduğu için Ava Grace sadece 600 gram ağırlığındaydı.

Anne, “Bebeğe benzemiyordu. Oyuncak bebek gibiydi. Kulakları bile daha çıkmamıştı” dedi.Doğum başarılı geçse de Ava Grace tamamen sağlıklı değildi. Kimse minik bebeğin yaşayıp yaşayamayacağını bilmiyordu.

Mike ve Briony için o günlerin ne kadar stresli olduğunu hayal edebilirsiniz.Briony, “Yaşayıp yaşayamayacağını sorduğumda net cevap alamadım. Haftalar geçti. Kızın çok savaşçıydı. Bugün bakarsanız küçükken böyle bir sorunu olduğunu düşünmezsiniz” dedi.

Minik Ava Grace hayatı için mücadele etmekten hiç vazgeçmedi. Beyni tam gelişmemişti ve kalp atışı düzensizdi. Ancak haftalar sonra hastaneden taburcu edildi.


Ava Grace 10 hafta erken doğmasına rağmen şimdi son derece mutlu ve sağlıklı bir bebek.Bu tabloyu görmek o kadar güzel ki!Ava Grace son derece neşeli bir bebek. Her daim suratında bir gülümseme var.

Neyse ki hikâyeleri mutlu sonla bitti. Müjdeli haberi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...