El İşi Örnek

Benekli Dikişsiz Boyunluk ve Bere Modeli Yapımı

Benekli Dikişsiz Boyunluk ve Bere Modeli Yapımı

Bu kez bir bere bir de boyunluk yapımı paylaşıyoruz. İki renkle gayet kolay bir şekilde örebileceğiniz dikişsiz benekli bere ve boyunluk modeli yapılıyor.

Sarı ip için Kartopu Lake ve gri ip için ise Nako Elit Baby markalı yün iplikler kullanılıyor. 40 santimlik 5 numara şiş ile örülüyor. Sarı renkli oldukça kalın. Gri ise iki kat kullanılıyor.

Benekli bere ve boyunluk örneği 1-3 yaş bebekler için uygun.Misinalı Şişle Dikişsiz Benekli Bebek Boyunluğu Örmek
Benekli model dikişsiz boyunluk yapımına şişe sarı iple 64 +1 ilmek atılarak başlanıyor. Artı 1 ilmek boyunluk dikişsiz örüleceği için ilmeklerin iki ucunu birleştirmek için kullanılıyor.

Birleştirme işleminden sonra 6 sıra tekli lastik (1 ters-1 düz) örülüyor.Lastikten sonra dikişsiz boyunluğun benekli modelinin kurulumu yapılıyor. Gri iple başlanıyor. Minik benekler için de arada sarı ipe geçiliyor.

7 tane benek sırası elde edilene kadar bütün ilmekler düz örgü ile örülüyor.

Benekli örnek yapımı tamamlandıktan sonra başta çalışılan tekli lastiğin tekrarı çalışılarak benekli dikişsiz boyunluk bitiriliyor.Misinalı Şişle Dikişsiz Benekli Bebek Beresi Örmek

Bere de boyunluğa benzer bir şekilde örülüyor. Sadece başlangıç ilmek sayıları farklı ve boyunlukta üstte yer alan lastik kısmı yok.

Yine 1-3 yaş aralığı bebekler için uygun. Aynı marka ve renkte iplerle çalışılıyor. 5 numara misinalı şiş ile örülüyor .Bereye alttan tekli lastik ile başlanıyor. Bunun için başlangıçta misinalı şiş üzerine 60 +1 ilmek atılıyor.

6 sıra boyunca lastik çalışılıyor.

Sonra gri ve sarı iple berenin üst kısmı yani benekli örgü modeli ile örülüyor.Benekli model toplamda 9 sıra olacak şekilde örülüyor.

Örgüye üçüncü bir şiş ilave edilerek kesmelere başlanıyor. Berenin tepesi toplanarak bir ponpon dikiliyor ve benekli dikişsiz bere modeli tamamlanıyor.

Misinalı Şişle Dikişsiz Benekli Bebek Beresi Örmek

Kaynak: https://youtu.be/KGKs2JoVo10 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...