El İşi Örnek

Birgün Yakup Peygambere Cebrail Aleyhisselam Gelir

Birgün Yakup Peygambere Cebrail Aleyhisselam Gelir

Cebrail a.s birgün Hz yakub’a Gelerek ;Yakup Peygambere Olsun Der.Yakup as ; – Allah’ın Vahiy Meleğim Hoşgeldin Görüyor Musun Yusuf’umdan Ayrı Neler Çekiyorum Görüyor Musun Gözlerime Neler Oldu.

Cebrail a.s ; – peki Yusuf’u Kim Yarattı ve Büyüttü Yakup ? Yakup a.s : – Bütün Cihan’ı Yaratan Allah Cebrail a.s ; – Yusuf’tan Başka Kaç Çocuğun Var Diye Sorar.
Yakup a.s; – Bir Kızımla Birlikte 12 Evladım Var. Cebrail a.s ; – 12 Ardılı olan 1 evlat için mi kendini yiyip bitiriyorsun yakup !Yakup a.s ; – Onların Hiçbiri Yusuf’un Yerini Dolduramaz. Yusuf’un Bir Eşi Yok.

Cebrail a.s ; – Eşsiz Olan Sadece ALLAH’TIR.Yakup a.s ; – Yusuf’ta Allah’a Gösteren bir Aynadır. Ona Baktığım da Allah’ın Cemalini Yansımasını ve Yaratıcı’nın Tesellisi somut Örneğini Görüyorum. Ben ALLAH’I Gösteren Ayna’mı Kaybettim.

Cebrail a.s ; – Bütün Varlıklar Allah’ın Cemalini Yanmasının ve Somut Örneğinin Tecellisidir. Etrafına Bir Bak. Yakup a.s; – fakat varlığın tüm yaratılanı Allah’ın Velisi Değildir midir ? Yusuf Allah’ın Velisiydi. Ben Allah’ı Gösteren Ayna’mı Kaybettim. O (Yusuf) Benden Üstündür.

Cebrail a.s ; – Yusuf’un Senden Üstün Olduğunu Nerden Anladın Peki.?Yakup a.s ; – Çünkü Rüyasında Beni Kendine secde Ederken Görmüş.

Cebrail a.s ; – Allah Marifet Sahibidir. Ve Seninde Tekbir Gönlün Var , Bir Gönüle İki Sevgili Sığmaz.Yakup a.s ; – Aman ALLAH’ım, Rabbim , Eğer Haddinden Fazla Yusuf İçin Üzüldüysem Marifet Diliyorum. Tövbe Ediyorum Diyerek Ağlamaya başlar. Ben Yusuf’u Allah’ın Ortağı Değil , onun Halifesi Olarak Görüyorum.

Cebrail a.s ; – Ey Yakup ! Allah İsmail’i Ceddin İsmail’e Ne Zaman bağışladı Biliyor musun ? Yakup a.s ; – İbrahim’e Kesmesi İçin bir Koç Gönderdiği Zaman.,

Cebrail a.s ; – Hayır ! İbrahim a.s İsmail’ini Allah Yolunda Kurban Etmek için hazır Olduğu Zaman İsmail Ona Geri Bağışlandı.

Yakup a.s ; – Bir’an Duraksanır ve Evet Der. Bu Doğru Ben Halen İsmaillerim’den Vazgeçmedim Belki Bu Yüzden Hala Yusuf’u Görmeye Nail Olamadım DiyeKendine Kendine Der. Ve Cebrail’e Dönerek Allah’a Yemin Ederim ki , Şimdiden İtibaren Herkesimden de Vazgeçtim Bana Sadece Allah’ Yeter.Cebrail a.s ; – Her Sıkıntı dan sonra Bir Ferahlık Vardır. Bu Acı ve Sıkıntı Huzurun Başlangıcı Olabilir, Ayrılık ve Hicran Son Bulacaktır. Kavuşmanı Anı Yaklaşacak..

Yakup a.s ; – Öyle Olduğunu Nasıl Anlayabilirim Diye Sorar. Cebrail a.s ; – Araştır Yusuf’u ve Mısır’ın Durumunu Soruştur. Sonunda Ümit Işığını Bulacaksın. Der ve Gider Vahiy Meleği.Yakup a.s hemen secde’ye Kapanır , Allah’tan Fazla Yusuf İçin üzüldüğü için Allah’tan Af ve Marifet Diler..

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...