El İşi Örnek

Boncuklu Bayan Patik Modeli Nasıl Örülüyor?

Boncuklu Bayan Patik Modeli Nasıl Örülüyor?

Yeni tığ işi bayan patik modeli resimlerinden de anlaşılacağı üzere çok kolay bir yapıma sahip. Yeni öğrenenlerin bile üstesinden gelebileceği türden. Delikli düz bir şekilde desensiz üreyen bir model. En son bilek kısmına oyası yapılıp boncuklar ekleniyor.

Tek renk patik ipi ile 5 numara 1,5 mm tığ kullanılarak örülüyor. Bunun haricinde renkli taş boncuklar ile süslemesi yapılıyor.

Boncuklu Bayan Patik Modeli Nasıl Örülüyor?

Anlatımı yapılan tığ işi boncuklu patik modeli 37-38 numara ayak içindir. Gerekli yerlerde artırma ya da eksiltme yapılarak daha büyük ve daha küçük ayaklar için örülebiliyor.

Patik yapımına burun kısmından başlanıyor. Model gözenekli bir yapıda. Aralarda birer zincir olacak şekilde yan yana örülen ikili tırabzanlardan oluşuyor. Köşeler için ise 2 zincir çekilmekte.

4. sıraya kadar artırma yapılarak ilerleniyor. Eğer büyük numaralar için örülecekse bir sıra daha artırma yapılabilir. Sonrasında ise artırma yok. Bilek kısmına kadar aynı şekilde devam ediliyor.

Sonra patiğin yanları örülüyor. Bu kısım tekli tırabzanlarla bitiriliyor.Ardından boncuklar patik ipine dizilip zincir çekerek bilek kenar süsü oluşturuluyor.

Kaynak: https://youtu.be/7EEMEbSZBOs (Ören Hanım) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...