El İşi Örnek

Bu Bitki İçeri Örümcekler ve Böcekler Dışarı

Bu Bitki İçeri Örümcekler ve Böcekler Dışarı

Yazıyı okumaya başlamadan önce basit bir soru sormak istiyoruz – örümceklerin ve böceklerin naneden nefret ettiğini biliyor muydunuz? Evet, ve işin güzel tarafı bir sürü insan da naneye bayılıyor. Bu durumda çok şanslısınız çünkü nane yağı kullanarak örümcekleri ve diğer böcekleri evinizden uzak tutabilirsiniz.


Yapmanız gereken – spreyli bir şişeye musluk suyu doldurun ve içine 10-15 damla nane yağı damlatın. Suyu koklayın eğer nane kokusu gelmiyorsa bir iki damla daha nane yağı koyun. Gerisi çok kolay. Örümceklerin girebileceğini düşündüğünüz çatlaklara ve deliklere bu naneli sudan sıkın. Nane yağının keskin kokusu örümceklerin hızla ters yöne doğru kaçmalarını sağlayacaktır.


Not: Eğer daha da güçlü bir yöntem uygulamak istiyorsanız, bir parça pamuğa bir iki damla nane yağı damlatın ve örümceklerin girebileceği deliklere ve çatlaklara pamuğu yerleştirin. Yapması çok kolay ve pratikti ama etkisi de bir o kadar fazladır. Nane yağı çok kuvvetlidir, baş ağrısı, hazımsızlık ve uyanmak için birebirdir. Böceklerle arası iyi olmayanlar için hem çevreci ve doğal olan hem de hayvanlara zarar vermeyen bu yöntemi denemenizi öneririz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...