El İşi Örnek

Bu Hataya Düşmeyin! 3 aylık bebek, fotoğraf makinesi flaşı yüzünden kör oldu..!

Bu Hataya Düşmeyin! 3 aylık bebek, fotoğraf makinesi flaşı yüzünden kör oldu..!

Evet arkadaşlar bu haberi internette gördüm ve gerçekten çok üzüldüm. Herkesin bilinçlenmesi ve farkına varması için de hazırlamak istedim.

Aklınızın ucundan bile geçmeyecek bu ufacık unsur nedeniyle henüz 3 aylık olan bebeğin ciddi sağlık sorunları ortaya çıktı.

Bu Hataya Düşmeyin! Olay Çin’de gerçekleşmiş. 3 aylık bebek, fotoğraf makinesi flaşı yüzünden kör olmuş. Uzmanlar da yakın mesafelerden güçlü ışıkların bebeklerin gözlerine zarar verebileceğini ve dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Çocukların fotoğraflarını çekerken 4 yaşına kadar flaş kullanılmaması uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Çinli bir yayın organında haberi çıkan olay şu şekilde gerçekleşiyor: Baba, 3 aylık bebeğinin fotoğrafını çekerken flaşının açık olduğunu unutup, 2,5 metre mesafeden oğlunun fotoğraflarını çekiyor. Flaşın patlamasıyla birlikte ağlayan bebeğin, görme sorunu yaşadığı kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor. Hastaneye götürülen 3 aylık bebeğin, göz makulasında hasar meydana geldiği ortaya çıkıyor.Haberi okuyunca gerçekten çok üzüldüm ve paylaşmak istedim. Herkesin başına gelebilecek bir olay. Lütfen dikkat edelim ve fotoğraf çekerken flaşın kapalı olduğundan emin olalım.

Bu haberi paylaşarak daha fazla kişinin bilinçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...