El İşi Örnek

Bu Vitamin Kanserin Büyümesini Durduruyor! Sağlığınızı İhmal Etmeyin

Bu Vitamin Kanserin Büyümesini Durduruyor! Sağlığınızı İhmal Etmeyin

Güneş ışığı genel sağlığı geliştirir, kanseri önler ve mutluluk hissi verir.

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, güneşe maruz kaldıktan sonra vücutta oluşan D vitamini bizi kolorektal, göğüs ve prostat kanserinden koruyor. Günümüzde kanser dünyadaki ölümlere neden olan önde gelen sağlık sorunlarından biridir.

D vitamini ve kanser arasındaki bağlantı, California Üniversitesi San Diego Moores Kanser Merkezi’nden Dr. Cedric F. Garland tarafından bulundu.

Birden fazla çalışma, kanseri önlemek için D vitamini gücünü, kanser hücrelerinin büyümesini etkisiz hale getirerek, hücresel farklılaşmayı uyararak, tümörlere kan damarı üretimini önleyerek ve apoptozu indükleyerek onayladı.

Prostat kanseri
Northwestern Üniversitesi Tıp Fakültesi, Feinberg Tıp Fakültesi, bu vitamin ve agresif prostat kanseri arasında bir bağlantı olduğunu gösteren bir araştırma yaptı.

Araştırmacılar, D vitamininin kanser hücrelerinin çoğalmasını ve farklılaşmasını önlediği için prostat kanseri gelişim riskini azalttığını keşfetti.

Meme kanseri
Doğru miktarda D vitamininin anlamlı olarak daha düşük meme kanseri ölüm oranını% 44 azalttığı da tespit edilmiştir. Öte yandan, azalmış D vitamini seviyesine sahip kadınların, bu vitaminin yeterli seviyesine sahip olanlara göre% 94 oranında metastaz gelişme riski ve hatta% 73 daha yüksek ölüm riski vardır.

D vitamini seviyesinin düşük olması durumunda göğüs kanseri riski çok yüksektir ve agresif tümörler ile ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Pediatri asistanı Brian Feldman’a göre, “Daha fazla araştırma yapılsa da, araştırmamız göğüs kanseri riski taşıyan kadınların vitamin D düzeylerini kontrol etmesi ve normalleştirmeye çalışması gerektiğini gösteriyor” dedi.

Diğer kanser türleri
D vitamini ve kalsiyum kombinasyonu menopoz sonrası kadınlarda her tür kanser riskini inanılmaz bir şekilde % 77 oranında düşürür.

San Diego Üniversitesi, Doktoru Cedric F. Garland bunu şöyle anlatıyor:

“Bu vitaminler, E-cadherin, hücreleri oluşturan ve onları bir arada tutan bir madde üretmektedir.Bu kanser hücrelerinin insan vücudundaki organlara ve dokulara nüfuz etmesini engeller.

D vitamini seviyesi azaltıldığında, göğüs epitel hücreleri birbirine yapışmaz ve çevresindeki hücrelere yapışık olmayan hücre kök hücrelerinde hızlı mitoz görülür.

Çabuk çoğalan hücreler, bazal astar yoluyla sızabilen kanserli bir klon oluşturabilir. Organizma daha uzun süre D vitamini almıyorsa, hücreler lenfatik maddelere, beyne, kemik ve akciğerlere metastaz yapacak ve sonunda ölümüne neden olacak “şeklinde konuştu.

D vitamini
İki tip D vitamini vardır: Vitamin D2 (ergokalsiferol) ve vitamin D3 (kola ksiliferol), birincisi bitkiler tarafından üretilirken ikincisi vücuda, böbreklerde ve karaciğere güneşe maruz kalma nedeniyle üretilir.

D3 bağırsaklardaki kalsiyumun emilmesi için hayati önem taşır ve kemik ve diş sağlığını geliştirir. Bağışıklık fonksiyonu, hücre büyümesi, iltihabı yatıştırmak, uygun nöromüsküler ve immün fonksiyon için diyabet, kalp rahatsızlığı ve kronik ağrı tedavisinde de gereklidir.

Vücudumuzun ürettiği yana D vitamini nedeniyle güneş ışınlarına maruz kalma, bunun optimal miktarı kesinlikle belirlenmez. Bu nedenle, gerekli ek dozajlar yaş, cinsiyet, etnik köken ve yaşama alanına göre belirlenir.

Institute of Medicine önerilen D vitamini miktarını sağlıklı yetişkinler için 600IU ve 70 yaşından büyük insanlar için 800IU olarak belirledi.

Uzmanlara göre, kanser tedavileri durumunda günlük olarak 4000-10.000 IU’a kadar artan dozajlar, özellikle böbrekleri ve kalbi sağlığı ciddi şekilde etkileyebilir.

Bu nedenle, ciddi sağlık sorunlarının tedavisinde D vitamini dozuyla ilgili deneyimli bir doktor, naturopath veya onkolog ile görüşmelisiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...