El İşi Örnek

Çeyizlik Dantel Oda Salon Takımı Yapılışı

Çeyizlik Dantel Oda Salon Takımı Yapılışı

İster çeyizlik bohça kenarı, isterseniz oda, vitrin, salon takımı olarak kullanabileceğiniz bir dantel modelinin yapımını paylaşacağım. Çok zarif ve güzel bir salon takımı örneği olduğu için yayınlamak istedim. Özellikle çeyiz hazırlığı yapanlar mutlaka bu dantel modelini değerlendireceklerdir.

Anlatımı yapılan dantel işi için Ören Bayan 6 kat 60 numara dantel ipi ile 22 tığ kullanılmıştır. Motiflerin yapımı ile birlikte yan yana ve alt alta nasıl eklendiği gösterilmiştir. Motifler basit yuvarlak biçimlidir. Sizi fazla zorlamayacak bir oda salon takımı modelidir.

Çeyizlik Dantel Oda Salon Takımı Yapılışı

İlk olarak motiflerin yapımı anlatılmıştır. Motiflerin yapımına orta göbek kısmından başlanmıştır. İlk önce 8 adet zincir çekilip küçük bir yuva elde edilmiştir. Bu yuva içine araya 3 zincir çekilerek üçlü tırabzanlardan oluşan 8 adet yuva yapılmıştır. Bu 8 yuva içine de üçlü tırabzan dolgularıyla 8 adet yaprak çalışılmıştır. Ardından yapılan yaprakların tam ortasına batarak 12 zincirli köprüler oluşturulmuştur. Son olarak her bir köprü içerisine 9’ar adet 3 zincir çekilip kapatılarak salon oda takımı motifi tamamlanmıştır.

Diğer yuvarlak dantel motifleri bir öncekine eklenirken sondan ikinci köprüde sadece 4 adet 3 adet zincir çekilip bırakılmıştır. Bu şekilde yan yana ve alt alta ekleme işlemi gerçekleştirilerek çeyizlik dantel oda salon takımı bitirilmelidir.

Anlatımlı Yeni Oda Salon Dantel Örneği Videosu Çok kolay bir yapım zorluğuna sahip olan bu yeni dantel modelinin detaylı anlatımına aşağıdaki videosundan erişebilirsiniz. Videodan bakarak yapıp mobilyalarınız için yeni oda salon takımı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz başka el işi projelerinizde kullanmak üzere kenar oyası olarak da düşünebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/rioRucyLyZU (Oya ve Dantel Dünyası) kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...