El İşi Örnek

Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı oya modelini incelediğimizde 5 yapraklı büyük çiçeklerin ve aralara serpilmiş yeşil yaprakların olduğunu gözlemlemekteyiz. Yapraklar ve çiçekler belli bir düzende birbirlerine eklenerek ilerlenmiş bu güzel havlu kenarı oyası ortaya çıkarılmıştır. Havlu kenarına ekleme motifi de yine bilindik ve yapımı basit kutucuk modelinden meydana gelmektedir.

havlu kenarı tığ oyasına 5 yapraklı çiçeklerle başlanmıştır. Çiçekler için ilk olarak 5 gözenek oluşturulmuş ve taç yaprakları için de artırma/eksiltme ile tırabzanlardan oluşan yapraklar yapılmıştır.

Her çiçek ayrı ayrı örülmüş ve sonradan birbirine eklenmiştir. Sonrasında çiçeklerin etrafındaki yeşil yaprakların yapımına geçilmiştir. Yeşil yaprakların altı bir sıra ikili tırabzan çalışıldıktan sonra üstüne eksiltmelerle sık iğneler yapılarak ilerlenmiştir.

Oyanın havlu kenarına eklenmesi için de çiçek ve yeşil yapraklarının belirli yerlerinden tutturarak bir sıra zincir çekilmiştir. Devamında da araya 2 zincir çekilerek yapılan tırabzanlarla kutucuklardan oluşan bir şerit yapılmıştır.

Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılış Videosu:

içerik kaynakları https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA   https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...