El İşi Örnek

Çeyizlik Katlı Çiçekli Havlu Kenarı Nasıl Örülür ?

Çeyizlik Katlı Çiçekli Havlu Kenarı Nasıl Örülür ?

Bu seferki model katlı çiçeklerden ve etrafını saran minik çiçeklerden oluşmuştur. Katlı çiçekli çeyizlik havlu kenarı kesinlikle kendi havlularınızda görmek isteyeceğiniz bir tığ işi modelidir.

Bu yeni çeyizlik havlu kenarı örneğinin yapımında mor ve beyaz oya ipleri kullanılmıştır. Katlı çiçek motiflerinin yapımında en küçük boy serum halka tercih edilmiştir. 21 numara tığı da kullanılan malzemeler arasına ekleyelim.

Öncelikle katlı çiçekler ve etrafını saran minik çiçeklerden oluşacak motifler hazırlanmıştır. İlk olarak motifin göbeğini oluşturacak mor renkteki katlı çiçeğin yapımı anlatılmıştır. Bu yeni tığ işi havlu kenarı oyasının en zor yeri de zaten burasıdır. Sonrasında serum halkalar ile beyaz renkli minik çiçeklerin yapımına geçilmiştir.


Bu küçük çiçeklerin yapımı ayrı ayrı tamamlandıktan sonra da hem katlı çiçeklerin yapraklarına hem de birbirlerine tutturulmuştur. Bu şekilde tüm katlı çiçek motifleri hazırlandıktan sonra araya üst üste 2 tane daha küçük çiçek ekleyerek birleştirilmişlerdir.

Son olarak birbiri ardına eklenen katlı çiçek motifleri üzerine havluya dikim yapımı anlatılmıştır. Bunun için kutucuklu iki ayrı sıralar yapılmış, aralarına da yine mor renkle çubuklardan oluşan bir sıra daha geçilmiştir.Kaynak: https://youtu.be/9A0B6ihs2q0 kaynak https://m-visible.com

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...