El İşi Örnek

Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Oyası Yapılışı

Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Oyası Yapılışı

Çiçek motifler ayrı örülüp birleştirildikten sonra kenar bandı pimpiriği yapılırken eklenen bir modeldir. Havlu kenarını süsleyecek olan bu narin oyanın çiçek motifleri 4 yapraklı olarak tasarlanmıştır. Ortaları farklı renklerde işlenen 4 yapraktan meydana gelmiştir ki bu oda havlu kenarı oyasını oldukça renkli göstermiştir.

Renkli iple ortasındaki 4 küçük taç yaprak tırabzanlarla çalışılmıştır. Daha sonra beyaz renge geçilip etrafına çiçeğin büyük yaprakların yapımına geçilmiştir. Bu yapraklardaki uzun ilmekler ilk önce zincir çekilip üzerine tırabzan yapılarak oluşturulmuştur.

4 adet yaprak bu şekilde yapıldıktan sonra üstlerine pimpirik geçilerek çiçekli havlu kenarı modelinin ilk çiçeği elde edilmiştir. İkinci ve devamında gelecek diğer çiçekler

ise birbirlerine eklenirken son iki yaprağın pimpiriği yapılmadan bırakılmıştır. Onlar da diğerine eklenirken yapılarak tüm çiçek motifleri yan yana birleştirilmiştir.

Tığ İşi Çeyizlik Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Videolu AnlatımıŞık görünümlü bir havlu kenarı modeli olan bu çiçekli modelin detaylı anlatımına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Cwj70MvyJQ4 (Oya ve Dantel Dünyası) kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...