El İşi Örnek

ÇOCUĞUNUZUN SÜT DİŞLERİNİ ASLA ATMAYIN! ANNELER MUTLAKA OKUYUN BAKIN GELECEKTE NE İŞE YARAYACAK?

ÇOCUĞUNUZUN SÜT DİŞLERİNİ ASLA ATMAYIN! ANNELER MUTLAKA OKUYUN BAKIN GELECEKTE NE İŞE YARAYACAK?

Bizim zamanımızda yatık altına diş konurdu, diş perisi gelip dişi alır yerine bir miktar para bırakırdı. Tabi ki böyle bir şey yok ancak bir süre bile olsa diş perisinin varlığına inanmak zaten çocuklara mahsus bir şey değil midir?Ayrıca benim hatırladıklarım arasında çatıya atılan dişler de vardı, ve daha pek çoğu.

Nasıl olursa olsun son derece keyifli ve eğlenceli zamanlardı. Şimdilerde ise doktorlar çocuklarınızın süt dişlerini saklamanız konusunda anne ve babaları şiddetle uyarıyorlar. Bunun sebebi ise ileride çocuğunuz ciddi bir hastalığa yakalanırsa, süt dişiyle hücre çoğaltılması yapılabiliyor.

Bunun anlamı, daha sonradan bir çocuğun sebebi ne olursa olsun yedek dokuya ihtiyacı olursa, bebek dişlerinin kök hücreleri, gerekli dokuyu büyütmek için kullanılabilir. Oldukça Muhteşem değil mi?

Potansiyel olarak, bebeğin dişlerini saklamak, hayat kurtarabilir ve çeşitli hastalıkları tedavi edebilir. Dolayısıyla, dişiniz için bir miktar para almanın harika olduğunu düşündüğünüzde, kalp hücrelerinden beyin hücrelerine kadar her türlü dokuyu büyütme ve hasar görmüş dokuları onarma şansı gerçekten harika.

İlk kez 2003 yılında yapılan bu araştırma, geçtiğimiz günlerde Maryland Sağlık Bakanlığı’nca deneye tabi tutuldu. Yapılan bu deneyde, ilk diş sayesinde vücutta yeni ilik ve sinir hücreleri üretilebiliyor.Ancak dişi saklamak için cam kavanozun içerisinde değil tıp merkezlerinde taze şekilde saklanması gerekiyor. Aksi takdirde dişteki kök hücreler çürüyüp işlevini yitirebiliyor.

Böylelikle çocuğunuzun ilk dişindeki kök hücreler sayesinde ilerde meydana gelebilecek tedavisi zor olan hastalıklarda çocuğunuzun hayatını kurtarmanız mümkün olabiliyor.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...