El İşi Örnek

Devamını Oku…

Devamını Oku…

Anne ile Kayın valide Arasındaki Fark; Uzun yıllardır görüşmeyen eski iki arkadaş yolda karşılaşırlar. Aradan epey zaman geçmiştir.

Bir yerde oturup oradan buradan eski günlerden konuşup hal hatır sorarlar. Sıra çocuklara gelir. Çocuklarda büyümüştür.

Biri sorar -Çocuklar nası oğlan büyüktü değil mi, evlendiler mi? -Oğlan yeni evlendi. -Keşke daha önce karşılaşsaydık bizde gelirdik düğüne. Nasıl iyiler mi? -Evlendi de, sorma artık, öyle bir çıktı ki gelin, düşman başına, felaket. -yapma ya tüh nasıl oldu?

-Çalışıyorum diye burnu bir karış havada, doğru dürüst evle ilgilenmiyor bile, yemek bile yapmıyor, yorgunum deyip çekiliyor kenara, zavallı oğlum yemek yapıyor, duyuyorum bazen kahvaltıyı bile oğlum hazırlıyormuş, ayağına götürüyormuş.

Ne dikiş var, ne ütü hak getire. Bir de kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, aah ah hiç sorma. “Vah vah” demiş arkadaşı, -Peki kızın nasıl, o da evlendi mi?

-O da evlendi” demiş arkadaşı, kızından söz açılınca yüzünde güller açmış, az önceki öfkesini yerini gülücükler almış.“ama kızım çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, maşallah nazar değmesin kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor.

Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını hazırlayıp kızımın yatağına götürüyor.

Bir kadın bulmuş, karım yorulmasın demiş, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, temizlik ütü elini bile sürmüyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, kızım çok şanslı. çok memnunum çok.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz. KAYNAK hayretturkiye.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...