El İşi Örnek

Doktor Ya Senin Ya Da Bebeğinin Hayatı Dedi – Cesur Anne Aldığı Kararla Hem Bebeğinin Hem De Kendisinin Hayatını Kurtardı

Çocuk sahibi olmak anne veya baba olacak kişinin hayatını sonsuza dek değiştiriyor. Ancak ilk defa çocuk sahibi olunulmuyorsa, hayatın karşınıza çıkaracağı zorluklara alışıksınız demektir.


Avustralya’nın Perth şehrinde yaşayan Kimi Maxwell ikinci çocuğuna hamileyken başına talihsiz bir olay geldi. Kimi ve eşi ikinci çocukları olacakları için çok mutluydular. Ancak aldıkları kötü haber sonrasında, annenin sevinci kursağında kaldı.Rutin kontroller sırasında doktor Kimi’nin vücudunda talihsiz bir bulguya rastladı.


Yapılan testler sonucunda hamile kadının meme kanseri olduğu anlaşıldı. Doktorlar Kimi’ye hastalığının tedavi edilebilir olduğunu söyledi. Ancak çocuğu ile kendi hayatı arasında bir seçim yapması isteniyordu. Kimi doktorun kendisine sunduğu seçenekleri reddetti ve kendi kendine yarattığı üçüncü seçeneği seçti.


Kimi, hamileliği süresinde kemoterapi görmeyeceğini ve ilaç kullanmayacağını net bir dille belirtti.Hem kendini hem de çocuğunu korumak için bir üçüncü seçenek yarattı.


Kadının ve bebeğinin hayatını çift mastektomi kurtardı. Kimi, hamileliğinin ilerleyen evresinde, çok tehlikeli olmasına rağmen mastektomi operasyonu geçirdi. Neyse ki yetenekli cerrahlar sayesinde her şey yolunda gitti.


Diğer kadınları da asla vazgeçmemeye teşvik etmek için, Kimi siyah-beyaz fotoğraflar çektirip paylaştı. Fotoğrafta sadece ameliyat izleri değil aynı zamanda hamileliğinin kanıtları da yer alıyordu.


Bebeğini dünyaya getirdikten sonra Kimi, meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak adına bebeğini kucağına alarak çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.


Fotoğraflar sosyal medyada hızla yayıldı. Yüz binlerce insan Kimi’yi cesaretinden dolayı övdüler ve kendisine destek mesajları attılar. Kimi’nin mesajı gerçekten de çok güçlü ve önemliydi. Evet, hamile olsanız bile kanseri yenebilirsiniz!


Kimi’nin kararı riskli olsa da anne sevgisi ile her şeyin üstesinden gelinebileceğini gösterdi.Kimi’nin mesajını yaymak ve acı hastalığa sahip kişilere moral ermek çok önemli.Kimi’nin mesajını meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak için sizler de paylaşabilirsiniz!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...