El İşi Örnek

Doktorlar Çocuğun Birkaç Günlük Ömrü Kaldığını Söyledi – 14 Yıl Sonra Herkese Aksini Kanıtladı

Doktorlar Çocuğun Birkaç Günlük Ömrü Kaldığını Söyledi – 14 Yıl Sonra Herkese Aksini Kanıtladı

Kanada’da yaşayan Kenadie Jourdin-Bromley sıradan bir çocuk.Okula gidiyor, spor müsabakalarında yer alıyor ve resim yapmayı seviyor.Kenadie’yi sınıf arkadaşlarından ayıran tek bir şey var. Boyu 99 santimetre..Küçük kız 2003 yılında dünyaya geldiğinde 1.3 kilogram ağırlığındaydı. Dünyada sadece 100 kişide görülen bir kardiyovasküler hastalık ile dünyaya geldi. Hemşireler ona ‘Thumbelina’ lakabını taktı.

Küçük kızın yaşama şansı çok düşüktü. Nadir görülen hastalık beyin gelişimini, solunum ve sindirim sistemini etkiliyordu. Küçük kızın beyninde hasar oluştuğundan doktor birkaç günlük ömrü olduğunu düşünmeye başladılar.Ebeveynleri adeta yıkıldı. Doğduğu gün bebeği vaftiz ettiler. Ölürse bir ismi olsun istediler.Annesi Brianne, Barcroft TV’ye “Taburcu edilmesine edildi ancak doktorlar birkaç günlük ömrü olacağını söylediğinde kızımızı evimizde kaybedeceğimizi düşündük” dedi.Aradan 14 yıl geçti ve Kenadie herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Ayakları ve elleri tam olarak gelişmedi. Öğrenmekte güçlük çekiyor ve boyu sadece 99 santimetre. Bunların haricinde hayatı dolu dolu yaşayan mutlu bir kız.Kenadie buz pateni ve bovlinge bayılıyor. Sınıfında yaşıtları kadar iyi işler çıkarıyor. Yakında da yüzme kursuna başlayacak. En önemlisi de etrafına sevgi saçıyor.Kenadie’nin bakıcısı Jessica Putnam, Barcroft TV’ye “Kenadie beni sık sık güldürüyor. Çok sempatik bir çocuk. Parmağınızı bile incitseniz gelip size sarılıyor. Kahkahası bulaşıcı ve etrafına mutluluk saçıyor” dedi.
Kenadie sürekli ilaç almak zorunda. Ailesi de bunu bildiğinde sürekli olarak onunla ilgileniyor.

Brianne, Barcroft TV’ye “Kenadie’nin ileride sadece mutlu olmasını istiyorum. Gülmesini ve her şeyi başarmasını istiyorum. Bugünleri atlatırsak yarınımız parlak görünüyor” dedi.

Küçük kızın azminden etkilenmemek elde değil. Kenadie gibi hayattaki bütün zorluklara karşı pes etmeden mücadele etmelerinde ilham olması için yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...