El İşi Örnek

Dondurma Çubuğu Vasıtası ile Oda Takımı Yapım Videosu

Dondurma Çubuğu Vasıtası ile Oda Takımı Yapım Videosu

Dondurma çubuğu ile yapılan yazma kenarı tığ oyası örnekleri ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştum. Şimdi de yine dondurma çubuğu yardımı ile yapılan yeni model bir oda takımı dantel örneğinin yapılış videosunu sizlerle paylaşıyorum. Tahmin edersiniz ki bu tarz işlerde dondurma çubuğu niçin kullanılır; uzun ilmekler elde etmek için kullanılır.

Biz de bu videoda dondurma çubuğu ile bir dantel işi oda takımı yapımında nasıl uzun ilmek yapılır onu öğreneceğiz.Bu dondurma çubuğundan oda takımı yapımı için bize lazım olacak gereçler şunlardır:

1 adet dondurma çubuğuPolyester dantel ipi (Ütüleyince kalıp gibi durmasını sağlar; açılma yapmaz)1 adet 21 numara 0,55 mm tığ

Resimde de görülen bu oda takımı dantel modelini kare ya da üçgen olarak kurgulayabilirsiniz. İsterseniz de yuvarlak oda takımı haline de dönüştürebilirsiniz. Seçim size kalmış.

Yeni oda takımı örneğinin yapımına büyük motiflerin yapımı ile başlanıyor. Büyük motifler de ortasındaki motifin işlenmesi ile gelişiyor. Sonrasında dondurma çubukları devreye giriyor ve çubuk vasıtası ile uzun ilmekler elde ediliyor. Devamında büyük motifin dış kenarı yapılıp diğer büyük motiflerinde eklenmesi gerçekleştiriliyor. En sonda da büyük motiflerin arasında kalan küçük motifler oluşturuluyor.

Dondurma çubuğuyla oda takımı modelinin ayrıntılı yapılışını aşağıda paylaştığım videosundan izleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz.

Dondurma Çubuğu Vasıtası ile Oda Takımı Yapım Videosu: kaynak https://m-visible.com

kaynak https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...