El İşi Örnek

Düğünde Aldıkları Ve Üstünde ‘İlk Kavganızdan Sonra Açın’ Notu Yazılı Olan Hediyeyi Açan Çift Gözlerine İnanamadı

Düğünde Aldıkları Ve Üstünde ‘İlk Kavganızdan Sonra Açın’ Notu Yazılı Olan Hediyeyi Açan Çift Gözlerine İnanamadı

Ülkemizde gerçekleşen düğünlerde genelde para veya takı takılır. Çin’de de benzer bir gelenek vardır. Öte yandan Avrupa ve Amerika’da yeni evlenen çiftlere genelde hediyeler verilir.

Amerikan çiftin düğünlerinde aldığı ve yıllar sonra açtığı hediye kendilerini çok şaşırttı. Esprili bir yaklaşımla hazırlanmış hediyenin ne olduğunu öğrenince siz de gülümseyeceksiniz.

Kathy ve Brandon Gunn çifti bir gece çocuklarını yatırdıktan sonra balkona çıkıp birkaç kadeh şarap içtiler. Çocukları dünyaya geldikten sonra yalnız kaldıkları nadir anlardandı. Sohbet uzayıp düğün günlerine geldi.

Derken akıllarına düğünlerine aldıkları ancak hiç açmadıkları o hediye geldi.

Kathy, Facebook’ta “Dokuz yıl önce gerçekleşen düğünümüz hakkında konuşmaya başladık. Birbirimize en anlamlı hediyenin hangisi olduğunu sorduk. O an aklımıza düğünde aldığımız ama hiç açmadığımız hediye geldi” dedi.

Hediyeyi hiç açmadılar

“Düğünde halam bize bir hediye verdi. Üstünde de ‘İlk büyük kavganızdan sonra açın’ yazıyordu. Her evlilikte olduğu gibi bizim de dokuz yıllık evliliğimiz boyunca anlaşamadığımız ve fikir ayrılığına düştüğümüz konular oldu. Küçük ve büyük çaplı tartışmalarımız da oldu. Yine de o hediyeyi açmadık. Galiba kutuyu açarsak kavga ettiğimizi kabul etmiş olacaktık ve bunu ikimiz de istemiyorduk”” dedi.

Sonunda dayanamayıp halalarının verdiği hediyeyi açtılar.

Hediyenin içinden Brandon ve Kathy’nin isimlerinin yazdığı iki hediye çıktı. İçinde de 200 dolar vardı.

‘Kathy için’ yazan hediyenin içindeki notta, “Hemen gidip pizza, karides veya ikinizin de sevdiği bir şey alın”, ‘Brandon için’ yazan hediyenin içindeki notta ise “Hemen gidip çiçek ve bir şişe şarap al” yazıyordu.

Son derece mutlu bir evliliği olan halasının hediyesinden etkilenen Kathy, “Sanırım bir gün o kutuyu halamın söylediği nedenden ötürü açmış olsak evliliğimizi kurtarabilirdi” dedi.

“Tonight, we tucked our kids in bed and my husband and I enjoyed a glass of wine on the deck. We were talking about how excited we were to attend an upcoming wedding in Kalamazoo (where we met and went to college) and discussing what would be the perfect gift for the newlyweds. So, I thought back to our wedding day (nearly 9 years ago) and tried to recall the gifts that had meant the most to me. The funny thing? The gift that meant the very most was still sitting in a closet…

See More

See Translation

 

 

Önemli olan hediyenin ne kadar pahalı olduğu değiş taşıdığı anlamdır. Halanın hediyesinin paha biçilemez olduğuna inanıyorsanız paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...