El İşi Örnek

Dünyanın En Eşsiz Üçüzleri Geçirdikleri Tarihi Operasyondan Sonra İlk Kez Görüntülendiler

Dünyanın En Eşsiz Üçüzleri Geçirdikleri Tarihi Operasyondan Sonra İlk Kez Görüntülendiler

Amy ve Mike Howard çifti üçüzleri olacağını duyunca çok şaşırdılar.Çift, tüp bebek yöntemine başvurmadan doğal yollarla üçüz sahibi oldu.Oğulları Hunter, Jackson ve Kayden dünyaya geldiğinde daha da şaşırdılar.Birbirlerine bu kadar benzeyen üçüz bebekler 500 trilyonda bir görülüyor!

Üçüzlerin kafa yapıları birbirinin aynısıydı.Hunter ve Jackson’ın kafalarının arkası uzunken Kayden’in alnı biraz daha ileriye doğruydu.

Buna kraniosinostosiz adı veriliyor. Kraniosinostosiz ile doğan bebeklerin kafaları üç yaşlarındayken neredeyse bir yetişkininki kadar büyüyor. Kraniosinostosiz 2.500 doğumda bir görülüyor.

Beyin cerrahı David Chester, Inside Edition’a “500 trilyonda 1 görülen üçüzlerin doğumuna tanıklık etmek ilginç bir tecrübeydi” dedi.

Dr. Chester tedavi edilmezse bu durumun bazı sonuçları olabileceğini söylüyor.

“Beyin çok karmaşıktır. Sadece bir kemikten oluşmaz. Eğer çok kısa sürede gelişirse, kafatasınızda baskı oluşabilir. Bu durum hayati tehlike arz etmese de birtakım rahatsızlıklara neden olduğu da bir gerçek” dedi.

Üçüzler henüz 11 haftalıkken operasyona girdiler.

Mike ve Amy gergin bir şekilde oğullarının operasyondan çıkmasını bekledi.Mike, “Çok korktum. Bir bebeğin ameliyata girmesi düşüncesi bile korkutucu” dedi.

İyileşme süreci

Üçüzler, üç farklı odada operasyona alındılar.Böylesine bir operasyona girerek bir ilki daha gerçekleştirdiler.Üçüzler operasyondan 2 gün sonra taburcu edildi.

Üçüzlerin her birine, kafataslarının yanlış şekilde gelişmemesi için koruyucu kask takıldı.Amy, “Kaska alışmaları biraz zaman aldı. Özellikle yatağa yatırırken benim için de zor oldu. Neyse ki şimdi gayet iyiler” dedi.

Amy, Mike ve üçüzlere ait videoyu hemen izleyin:

Operasyonların başarılı geçmesi ve olası bir rahatsızlığın önüne geçilmesi herkesi sevindirdi.Üçüz kardeşlerin 500 trilyonda 1 görülmesi harika bir şey değil mi?Üçüzlere hayatta sağlık ve başarılar dilemek için paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...