El İşi Örnek

En Komik Fıkra

En Komik Fıkra

Fıkra 1- Kız kolejinde öğretmenlik yapan Ahmet Bey sınıfındaki öğrencilerinden Seda’ya sorar:

-“İnsan vücudunda bulunan ve olası şartlarda gerçek büyüklüğünden tam 5 katına kadar ulaşan organın adı nedir?Ayrıca, bu organ hangi şartlarda büyür söyler misiniz?

Seda kendisine sorulan bu soru karşısında çok sinirlenir:

-“Ahmet bey, sorduğunuz soru hiç de uygun değil. Yönetmeliğin bundan kesinlikle haberi olacak ve aynı zamanda ailemin de! deyip yerine oturur.

Ahmet bey, öğrencisi Seda’ya cevap vermeden aynı soruyu direk başka bir öğrencisi olan Seval’e yöneltir. Seval gayet sakin bir şekilde:

-“Göz bebeği diyerek cevap verir. Hangi şartlarda olura gelince de loş ışıkta 5 katına kadar büyür.” der.Ahmet bey:-“Doğru yanıt verdiniz! der ve Seda’ya döner:

Seda hanım size söyleyeceğim 3 şey var!Birincisi, dersinize hiç çalışmamışsınız.İkincisi, belli ki aklınız ders dışında ve uygunsuz düşüncelerde.

Üçüncüsü ise, ileride bir gün çok kötü bir hayal kırıklığı yaşayacaksınız…

Fıkra 2- Yeni gelin ile kaynana karşı karşıya oturmuşlar. Kaynana:– “Gelin, sen daha yenisin, birbirimizin huyunu suyunu oturup konuşarak anlayalım” demiş.

Gelinde:– “Tabi anne konuşalım” demiş.Kaynana başlamış anlatmaya:– “Aman kızım benim üç halim vardır, dikkat et!Saçıma gül takmışsam, neşeli olurum, her yola gelirim.

Kulağımın arkasına gül takmışsam, havamda olmam, çok ısrarcı olma.Eğer ki yakama gül takmışsam, sakın etrafımda dolaşma, çok sinirli olurum.

Gelin, kaynana lafını bitirince başlamış lafa:– “Anne benim halim malim yoktur.Bacak bacak üstüne atarım, sigaramı yakarım, sen gülü nerene takarsan tak, ben keyfime bakarım…”

Fıkra 3 –

Bir gün balık satan adamın yanına 100 yaşlarında bir teyze gelmiş. Demiş ki:– “Oğlum balıklar taze mi?”Balıkçı: –
“Teyzeciğim canlı balık demiş.”

Teyze tekrar sormuş:– “Oğlum balıklar taze mi?”Balıkçı:– “Teyzeciğim canlı balık” demiş.Teyze:– “Oğlum, ben sana canlı mı diye sormuyorum, taze mi diye soruyorum?” demiş.

Balıkçı:– “Eee teyzeciğim canlı balık dedim ya…”Teyze:– “A be çocuğum bende canlıyım ama taze miyim?”

Fıkra 4–

Çocuk dedesine:– “Dedeciğim ninemle kaç yıllık evlisiniz” diye sorar.Dedesi:– “50 yıllık evladım” diye cevap verir.Çocuk:
– “Ama ben sizi hiç kavga ederken görmedim, nasıl oluyor bu iş?” diye sorar.Dede başlamış anlatmaya;

– “Nikahımız kıyıldı.Ninenin 3-5 eşyasını attık at arabasına.Yolda giderken atın ayağı tökezledi, bu biiirrr! dedim.Biraz daha gittikten sonra yine atın ayağı tökezledi, bu da ikiiii…! dedim ve atı oracıkta vurdum!”

…dedi ve sözlerine devam etti.– “Ninen bunu görünce başladı söylenmeye.Atı niye vurdun da köye nasıl gideceğiz de sende hiç akıl yok mu da.Ninene dönerek bu biiiirrr! dedimİşte evladım, o gün bugündür gül gibi geçinip gidiyoruz…”

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...