El İşi Örnek

Eşinin Tembelliğinden Yakınıyordu – Hamilelik Testini Görünce Fikri Değişti

Eşinin Tembelliğinden Yakınıyordu – Hamilelik Testini Görünce Fikri Değişti

Kadınlar her gün üç saatini ev işlerine harcıyorlar. Erkeklerse vakitlerinin çok az bir vaktini. Bu nedenle ev işleri nedeniyle bir çiftin arasında tartışma çıkması gayet normal.

Az sonra okuyacağınız hikâyedeki adam bütün gün işte oluyor. Eşi ise çocuklarıyla beraber evde duruyor. Ancak eşinden memnun olmayan kişi ise yine adam. Çünkü aileyi geçindirebilmek için bütün yıkı sırtında taşıdığını düşünüyor.

Bir gün adam Tanrı’ya dua eder ve eşine kendisinin ne kadar çalıştığını görmesini ve hatırlatmasını ister.

Tanrı adamı isteğini kabul eder. Ancak adam başına geleceklerden habersizdir. Eşinin ders almasını beklerken asıl dersi alan kişi o olur.

Hikâyenin sonuna kadar okumayı ihmal etmeyin. Hayatınızı etkileyecek türden bir hikâye.

‘Davulun sesi uzaktan hoş gelir’ atasözünün vücut bulmuş hali bu hikâye.Evi her gün evde dururken adam işe gitmekten sıkılır ve yorulur.

Sonra bıkkınlık gelir ve şöyle bir dua eder:

“Tanrım! Her gün işe gidiyorum ve sekiz saat çalışıyorum. Eşim ise evde oturuyor. Onun neler çektiğimi bilmesini istiyorum. Onunla benim yerimi bir günlüğüne değiştirir misin?”

Tanrı da adamın isteğini gerçekleştirir. Ertesi gün adam, kadın olarak uyanır. Kalkar, eşine kahvaltı hazırlar, çocuklarını kaldırır, çocuklarını okula hazırlar, kahvaltılarını yaptırır, beslenmelerini hazırlar, okula götürür, eve gelir, evi temizler, bankadan para çeker, markete gider, faturaları öder, eve gelip kedisinin kumunu değiştirir ve köpeğini yıkar.

Öğle vakti olmuştur. Yatakları düzenler, çamaşırları yıkar, evi süpürür, toz alır ve bulaşıkları yıkar. Çocuklarını okuldan alır ve arabada çocukların sıkıntılarını dinler. Ev ödevlerinde çocuklara yardımcı olur. Bir yandan ütü yaparken bir yandan da lüks olarak televizyon izler.

4:30’da patates soymaya, salata için sebzeleri yıkamaya ve doğramaya başlar. İşi bittikten sonra mutfağı temizler, bulaşık makinesine kirlileri yerleştirir, kirlileri kirli sepetine atar, çocuklara banyo yaptırır ve saat 9’da uyutur. Çok yorulur ve uyumak için yatağa gider. Ancak eşi onunla samimi dakikalar yaşamak ister. O da hiç şikâyet etmez.

Ertesi gün uyanır ve tekrardan dua etmeye başlar:

“Tanrım! Kesinlikle yanılmışım. Eşime haksızlık etmişim. Lütfen beni eski halime döndür!”Tanrı da ona şöyle bir cevap verir:

“Evladım! Umarım ki dersini almışsındır. Seni eski haline geri döndüreceğim. Ancak dokuz ay beklemen gerekiyor. Dün gece hamile kaldın!”

Her gün evde inanılmaz işleri başaran ve bütün ailenin bakımını sağlayan ev hanımlarının hakkını vermek için yazıyı paylaşın!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...