El İşi Örnek

Facebook’ta Bir Fotoğraf Gördü – Fotoğraftakilerin Eşinin 40 Yıl Boyunca Aradığı Kişiler Olduğunu Farkedince Şoka Uğradı

Facebook’ta Bir Fotoğraf Gördü – Fotoğraftakilerin Eşinin 40 Yıl Boyunca Aradığı Kişiler Olduğunu Farkedince Şoka Uğradı

Çocuğunuzdan elinizden alınması belki de başınıza gelebilecek en kötü şey. Lani ismindeki bir anne, 40 yıl boyunca çocuğundan ayrı yaşadı.

Taylandlı Lani bir Amerikan’a aşık oldu. Kısa süre içinde evlendiler ve Ohio’ya taşındılar. Bir kızları olduktan sonra İngiltere’nin Oxford şehrine taşındılar. Burada bir kızları daha oldu.

İki yıl sonra araları bozuldu ve boşandılar. İngilizce’si fazla iyi olmayan Lani boşanma evraklarını anlamadan da olsa imzaladı. Attığı imzanın, kızlarını hayatı boyunca görememesine neden olacağını bilmiyordu. Anne ve kızları 40 yıl boyunca birbirlerini göremediler. Sosyal medya sayesinde geç de olsa bir araya geldiler.

Lani, kızları Starla ve Jeannie’den ayrıldığı sırada çocuklar iki ve üç yaşlarındaydı.

Starla, ABC News’e “Babamıza annem hakkında sorular sorardık. Annem hakkında hiç kötü bir şey söylemedi. İngilizce bilmediğini ve enerji dolu bir Taylandlı olduğunu söyledi. Annem bize orada bakamayacağından, bizi yanına yani Amerika’ya aldığını söyledi” dedi.

Yıllar boyunca anne ve kızları birbirlerini aradılar.Starla ve Jeannie, annelerini bulmakta kararlıydı. Geniş çaplı bir arama başlattılar.Jeannie, ABC News’e “Durup düşününce babam, sanki bize yardım ediyormuş gibi görünmek istedi. Bizi korumaya çalışıyordu. İki kızını da kaybetmek istemiyordu” dedi.

Starla’ya arama çalışmaları esnasında Facebook’tan bir mesaj geldi. Mesaj, Mark Szarmach isimli bir adamdandı.Meğerse Mark, Lani’nin ikinci eşiymiş. Eşinin uzun süredir aradığı kızlarına kavuşması için uğraşıyormuş.

Mark, eşi hakkında “Lani hep onları bulmak istedi ancak bunu nasıl yapacağını bilmiyordu. Sürekli kızlarından konuşurdu. Çoğu gece ağlardı. Bir gün onları bulacağı umuduyla yaşadı” dedi.

Eşinin aksanı yüzünden Mark, Starla’yı ‘Stella’ olarak biliyormuş. Yine Jeannie’yi de ‘Jenny’ şeklinde. Bu nedenle kızları bulmak daha da zorlaşmış.

Mark, kızların babasının ismini de bildiğinden onu da arayıp bulmaya çalışmış. John Thompson ismi sık kullanılan bir isim olduğundan onu da bulmak zormuş.Mark, Facebook’ta Jeannie Toomey ismindeki kullanıcıyı buldu. Fotoğraflarına baktıktan sonra şaşırıp kaldı.

Mark, “Albümü açtığımda bebeklik fotoğraflarını gördüm. Şoka uğradım. ‘Hayatım bunu görmen gerekiyor!’ dedim. Fotoğrafı gösterince o da inanamadı!” dedi.Mark hemen Jeannie ile irtibata geçti. Starla ile beraber Lani’yi görmek için uçağa bindiler. 40 yıl sonra bir araya geldiler.

İşte o anlar:

Hayallerinizden ve umutlarınızdan asla vazgeçmemelisiniz. Ailenin yıllar sonra bir araya gelişinden etkilendiyseniz paylaşın!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...