El İşi Örnek

GERÇEK KULLANIM YERLERİNİ ÖĞRENDİĞİNİZDE Ş-AŞIP KALACAĞINIZ 9 EMOJİ

GERÇEK KULLANIM YERLERİNİ ÖĞRENDİĞİNİZDE Ş-AŞIP KALACAĞINIZ 9 EMOJİ

Bazen ufacık bir simge birçok şeyi i-fade edebiliyor. Sanal yazışmalarda çok kullanılan emojiler, son günlerde iyice ünlü oldu ve tüm sosyal medyalarda kullanılır hâle geldi. İşte muhtemelen yanlış yerlerde kullandığınız 9 emoji ve gerçek anlamları…

Dua eden eller Ne zaman bir f-elaket olsa veya birinin yardıma ya da desteğe ihtiyacı olsa diğerleri desteklerini bu emoji ile gösteriyorlar. Fakat aslında bu emoji karşısındaki kişiden ö-zür dilemek veya minnetterlığı i-fade etmek için ortaya çıkmış.


Yıldız kayması Etkileyici görünümü nedeniyle çoğunlukla yıldız k-ayması ve bu çağrışımla dilek tutmayı çağrıştırıyor. İyi şans dilemek için de kullanıldığı oluyor. Ama aslında çizgi filmlerinden aşina olduğumuz bir baş d-önmesini i-fade ediyor.

Tavşan kulaklı dans eden kızlar Çoğunlukla mutluluk veya kız kıza eğlenmek anlamında kullanılıyor. Fakat bu emoji özellikle uzak doğu için, tavşan kızlar ve benzeri cosplay kostümleri i-fade etmek için hazırlanmış.

Eller başın üzerinde Bu işaret yaygın olarak iki farklı şeyi i-fade etmek için kullanılıyor. Bunlar ilki büyük bir ş-aşkınlık veya h-yrete düşme. İkinci olaraksa ellerin yukarıda birleşmesi pek çok kullanıcı tarafından baleye benzetiliyor. Ama aslında bu işaretin ortaya çıkma nedeni OK yani Tamam anlamına gelen bir işaret yapmak.


Açık eller Bu genellikle kullanıcıların bir şeyi r-eddettiklerinde kullandıkları bir işaret olsa da, aslında k-ucaklamak anlamında üretilmiş.

Yatan adam Yerde yatan bir adama benzeyen bu emoji kullanıcıların düşünceli olduklarında kullandıkları bir simge. Ama aslında bu birinden ö-zür dilemek veya birine saygısını göstermek amacıyla ortaya çıkmış durumda.


Terleyen surat Alnından bir damla ter damlayan bu surat ya çok çalışmak, aşırı fiziksel yorgunluk ya da ü-züntü amacıyla kullanıyor. Ama aslında bu s-tres ve k-aygı dolu bir durumu i-fade etmek için üretilmiş.


Eli havada kadın Bir elini dalga geçercesine yayına kaldırmış olan bir kadını gösteren bu işaret genellikle “senden daha iyiyim” demek veya söylenen bir sözü ö-nemsememek, hafife almak anlamında kullanılıyor. Ama aslında “size nasıl yardım edebilirim” diye bir görevliyi i-fade etmesi için t-asarlanmış.

Üzgün surat Gözünden damlayan bir damla göz yaşı ile ü-zgün, hatta ağlayan birini gösterdiğini düşündüğünüz bu ifade aslında uykusu gelmek anlamını taşıyor.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...