El İşi Örnek

Goncagül Lif Modeli Nasıl Örülür?

Goncagül Lif Modeli Nasıl Örülür?

Yine çok ama çok güzel tasarım bir lif modeli ve yapılışını sizlerin beğenisine sunacağız. Bu anlatımla birlikte dilimli bir görünümü olan, çiçekleri ve yaprakları olan Goncagül lif modeli öğrenmiş olacaksınız. Ortası puf çiçekle süslenmiş olan 3 farklı lif ipinin kullanıldığı bu modeli çeyizlik olarak mutlaka örmek isteyeceksiniz.

Çiçekleri kırmızı renkle örülmüştür. İstenilirse farklı renklerle de denenip daha da güzel sonuçlar alınabilir. Ebat olarak da uygun ve kullanışlı bir yuvarlak lif örneğidir. Tasarım bir görünümü olması itibari ile diğer lif modellerinden farklı bir duruş sergilemektedir.

Goncagül Lif Modeli Nasıl Örülür?

Önceden belirtmek isteriz ki Goncagül lif örneği tekli fıstıklarla örülen bir modeldir. Diğer yuvarlak lif örneklerinde olduğu gibi buna da ortasından başlanır. İlk önce bir sihirli halka yapılır ve içine arada 2 zincir olacak şekilde 6 tane 4 defada çekilen fıstıklar yapılır. İkinci sırada bu iki zincirli yuvalara ikişer fıstık yapılarak ilerlenir ve aynı zamanda artırma yapılmış olunur.

Üçüncü sırada diğer renkteki lif ipi de devreye girer ve 2 zincirli aralara bu sefer bir beyaz, iki yeşil, bir beyazdan olacak şekilde 4 fıstık örülerek ilerlenir. 9 sıra bu iki renkle fıstık sayılarında her sırada artırma yapılıp aynı şekilde örülerek lif büyütülür. Sonraki sıralarda yeşil fıstıklarda artırma yapılarak çalışmaya devam edilir. 4 tane yeşil doldurduktan sonra lifin yapımına kırmızı renk de ilave edilir ve yapraklarla birlikte kırmızı renkli çiçeğin yapımına geçilir. kaynaklar Kaynak: https://youtu.be/XFkNFjkIjUw  (Örgü Sevdası)          kaynak  https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...